LAJMI I FUNDIT:

Izrael

778 Artikuj

Kosova pjesëmarrëse në Ekspozitën e Turizmit në Tel Aviv, shtohen gjasat për më shumë turistë izraelitë në vendin tonë

Kosova pjesëmarrëse në Ekspozitën e Turizmit në Tel Aviv, shtohen gjasat për më shumë turistë izraelitë në vendin tonë

Biznes
Palestinezi vret me thikë tre izraelitë dhe plagos katër tjerë, duke tentuar të ikë vritet nga ushtarët izraelit – publikohen pamjet rrëqethëse

Palestinezi vret me thikë tre izraelitë dhe plagos katër tjerë, duke tentuar të ikë vritet nga ushtarët izraelit – publikohen pamjet rrëqethëse

Azia
Biznesmeni izraelit Itai Green: Kosova ka potencial të madh për t’u zhvilluar, do t’i sjellim praktikat më të mira

Biznesmeni izraelit Itai Green: Kosova ka potencial të madh për t’u zhvilluar, do t’i sjellim praktikat më të mira

Albert Spahiu
Kryeministri i Izraelit pret Ramën: Shqipëria ka një vend të veçantë në historinë hebraike

Kryeministri i Izraelit pret Ramën: Shqipëria ka një vend të veçantë në historinë hebraike

Shqipëri
​Vizita në Izrael, ministri Elbert Krasniqi takohet me Federatën e Autoriteteve Lokale

​Vizita në Izrael, ministri Elbert Krasniqi takohet me Federatën e Autoriteteve Lokale

Kosovë
Ministri Krasniqi fillon vizitën zyrtare në Izrael, diskutohen mundësitë për bashkëpunim ekonomik

Ministri Krasniqi fillon vizitën zyrtare në Izrael, diskutohen mundësitë për bashkëpunim ekonomik

Kosovë
Sulm i armatosur në Jerusalem, qëllohet me armë autobusi – plagosen tetë izraelitë

Sulm i armatosur në Jerusalem, qëllohet me armë autobusi – plagosen tetë izraelitë

Azia
Ushtria izraelite vret tre palestinezë në Bregun Perëndimor

Ushtria izraelite vret tre palestinezë në Bregun Perëndimor

Azia
Nga Al Jazeera thonë se do ta dërgojnë në GJND rastin e gazetares së vrarë

Nga Al Jazeera thonë se do ta dërgojnë në GJND rastin e gazetares së vrarë

Azia
Ministrja Gërvalla do të vizitojë Izraelin

Ministrja Gërvalla do të vizitojë Izraelin

Kosovë
Panik në aeroportin e Izraelit, familja amerikane “tentoi ta kontrabandoj” predhën që e kishte futur në çantë

Panik në aeroportin e Izraelit, familja amerikane “tentoi ta kontrabandoj” predhën që e kishte futur në çantë

Azia
Frej: Izraeli e konsideron të rëndësishme forcimin e lidhjeve me Kosovën

Frej: Izraeli e konsideron të rëndësishme forcimin e lidhjeve me Kosovën

Kosovë
Ambasadorja e Izraelit në Kosovë ia dorëzon letren kredenciale presidentes Vjosa Osmani

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë ia dorëzon letren kredenciale presidentes Vjosa Osmani

Kosovë
Konjufca sot takohet me ambasadoren e parë të Izraelit në Kosovë

Konjufca sot takohet me ambasadoren e parë të Izraelit në Kosovë

Kosovë
Xhaçka: Shqipëria dënon ashpër sulmin barbar në Izrael

Xhaçka: Shqipëria dënon ashpër sulmin barbar në Izrael

Shqipëri
Sulmuesi i armatosur vret katër persona në Tel Aviv, pas intervenimit të policisë izraelite e pëson me jetë autori i sulmit

Sulmuesi i armatosur vret katër persona në Tel Aviv, pas intervenimit të policisë izraelite e pëson me jetë autori i sulmit

Azia
Kosova dhe Izraeli avancojnë marrëdhëniet në fushën e diplomacisë dhe mbrojtjes

Kosova dhe Izraeli avancojnë marrëdhëniet në fushën e diplomacisë dhe mbrojtjes

Kosovë
Mehaj takohet me ministrin izraelit të Inteligjencës, pajtohen të thellojnë bashkëpunimin në fushën e inteligjencës

Mehaj takohet me ministrin izraelit të Inteligjencës, pajtohen të thellojnë bashkëpunimin në fushën e inteligjencës

Siguri
Ministri Mehaj udhëtoi për vizitë zyrtare në Izrael

Ministri Mehaj udhëtoi për vizitë zyrtare në Izrael

Kosovë
Në Izrael zbulohen eshtra të fëmijës, supozohet se janë të vjetër mbi 1.5 milion vjet

Në Izrael zbulohen eshtra të fëmijës, supozohet se janë të vjetër mbi 1.5 milion vjet

Kuriozitete
ROOK, vetura autonome ushtarake e pajisur me dron – shërben për transportimin e armatimit dhe të plagosurve

ROOK, vetura autonome ushtarake e pajisur me dron – shërben për transportimin e armatimit dhe të plagosurve

Azia
Marrëveshje midis Qendrës së Inovacionit në Kosovë dhe “Holon Institute of Technology” në Izrael

Marrëveshje midis Qendrës së Inovacionit në Kosovë dhe “Holon Institute of Technology” në Izrael

Ekonomi
Gruaja 86-vjeçare kurorëzohet “Miss e Mbijetuara nga Holokausti” gjatë konkursit në Izrael

Gruaja 86-vjeçare kurorëzohet “Miss e Mbijetuara nga Holokausti” gjatë konkursit në Izrael

Interesante
Izraeli ka shpallur të paligjshme gjashtë OJQ të Palestinës – organizatat ndërkombërare kundërshtojnë vendimin

Izraeli ka shpallur të paligjshme gjashtë OJQ të Palestinës – organizatat ndërkombërare kundërshtojnë vendimin

Azia