LAJMI I FUNDIT:

Sulmuesi i armatosur vret katër persona në Tel Aviv, pas intervenimit të policisë izraelite e pëson me jetë autori i sulmit

Sulmuesi i armatosur vret katër persona në Tel Aviv, pas intervenimit të policisë izraelite e pëson me jetë autori i sulmit

Një person i armatosur që ishte në motoçikletë ka hapur zjarr mbi turmën në Tel Aviv të Izraelit – duke vrarë të paktën katër persona – që po konsiderohet si e shtëna e dytë masive gjatë kësaj jave.

Reklama

Megjithatë, pasi intervenimit të policisë izraelite, sulmuesi është vrarë, e rrethanat e ngjarjes akoma mbeten të paqarta, transmeton Telegrafi.

Sipas policisë izraelite, të shtënat kanë ndodhur në dy lokacione – pasi ato i kishte realizuar me ndihmën e motoçikletës, duke lëvizur shpejtë nga njëri lokacion në tjetrin.

Sipas raportit preliminar të policisë, sulmuesi ishte i armatosur me pushkë automatike me të cilën hapi zjarr mbi kalimtarët e rastit – por pas intervenimit të policisë edhe ai është vrarë.

“Sulmuesi ka vra katër persona në Bnei Brak të Tel Avivit”, thuhet në kumtesën e policisë izraelite. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
A do të furnizohet Ukraina me raketat gjermane Taurus, që kanë një rreze veprimi prej 500 kilometra dhe mund të shkatërrojnë bunkerë nëntokësorë?

A do të furnizohet Ukraina me raketat gjermane Taurus, që kanë një rreze veprimi prej 500 kilometra dhe mund të shkatërrojnë bunkerë nëntokësorë?

Evropa
Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Serbia
Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Evropa
Kiliçdaroglu voton në Ankara

Kiliçdaroglu voton në Ankara

Turqia
Erdogan e hedh votën në Stamboll

Erdogan e hedh votën në Stamboll

Turqia
Kalo në kategori