LAJMI I FUNDIT:

Izrael

778 Artikuj

Departamenti amerikan i Shtetit i vendos në listë të zezë disa kompani teknologjike nga Rusia, Izraeli dhe Singapori

Departamenti amerikan i Shtetit i vendos në listë të zezë disa kompani teknologjike nga Rusia, Izraeli dhe Singapori

Botë
Izraeli i interesuar për të binjakëzuar komunat me Kosovën

Izraeli i interesuar për të binjakëzuar komunat me Kosovën

Kosovë
Kalimtari i rastit filmon të riun në Izrael duke qëndruar i varur në balonën me ajër të nxehtë – humbi jetën kur ra nga 92 metra lartësi

Kalimtari i rastit filmon të riun në Izrael duke qëndruar i varur në balonën me ajër të nxehtë – humbi jetën kur ra nga 92 metra lartësi

Azia
Izraeli “rezervon të drejtën” për të vepruar kundër Iranit

Izraeli “rezervon të drejtën” për të vepruar kundër Iranit

Azia
I biri mbyt të ëmën në Izrael vetëm pse kaloi nga islami në krishterim – trupin e saj e gjetën në një gropë septike

I biri mbyt të ëmën në Izrael vetëm pse kaloi nga islami në krishterim – trupin e saj e gjetën në një gropë septike

Azia
Izraeli arreston të afërmit e të burgosurve palestinezë të arratisur

Izraeli arreston të afërmit e të burgosurve palestinezë të arratisur

Azia
Rukiqi: Gjendja e bizneseve është stabile për të ruajtur vendet e punës

Rukiqi: Gjendja e bizneseve është stabile për të ruajtur vendet e punës

Biznes
Rukiqi: Kompani nga Izraeli të interesuara për të investuar në Kosovë

Rukiqi: Kompani nga Izraeli të interesuara për të investuar në Kosovë

Biznes
Biden “bënë një sy gjumë” gjatë takimit me kryeministrin izraelit

Biden “bënë një sy gjumë” gjatë takimit me kryeministrin izraelit

Fun Lajme
Izrael, mbi 8.600 raste të reja me COVID-19

Izrael, mbi 8.600 raste të reja me COVID-19

Azia
Izraeli pritet të fillojë me testimin e kapsulës kundër coronavirusit

Izraeli pritet të fillojë me testimin e kapsulës kundër coronavirusit

Azia
Emiratet hapën një ambasadë në ndërtesën e bursës izraelite në Tel Aviv

Emiratet hapën një ambasadë në ndërtesën e bursës izraelite në Tel Aviv

Azia
Forcat izraelite sulmojnë palestinezët, plagosën qindra protestues

Forcat izraelite sulmojnë palestinezët, plagosën qindra protestues

Azia
Ekspert i OKB-së për të drejtat e njeriut: Izraeli po kryen krim lufte me kolonizimet e reja në Palestinë

Ekspert i OKB-së për të drejtat e njeriut: Izraeli po kryen krim lufte me kolonizimet e reja në Palestinë

Azia
Sërish tensionohet situata në Jerusalem – dhjetëra kolonë izraelitë hynë në Xhaminë Al-Aqsa

Sërish tensionohet situata në Jerusalem – dhjetëra kolonë izraelitë hynë në Xhaminë Al-Aqsa

Azia
Biden u gjunjëzua para ndihmëses së presidentit izraelit kur dëgjoi se ajo kishte 12 fëmijë

Biden u gjunjëzua para ndihmëses së presidentit izraelit kur dëgjoi se ajo kishte 12 fëmijë

Amerika
Izraeli bombardoi pozicionet e Hamasit në Rripin e Gazës

Izraeli bombardoi pozicionet e Hamasit në Rripin e Gazës

Azia
Filloi prodhimi i “mishit teknologjik” në Izrael

Filloi prodhimi i “mishit teknologjik” në Izrael

Lajme Teknologji
Përplasje të reja midis palestinezëve dhe policisë izraelite

Përplasje të reja midis palestinezëve dhe policisë izraelite

Azia
Themeluan 3,600 ndërmarrje fiktive në Francë, morën ndihma prej 12 milionë eurove – Europoli arreston gjashtë persona

Themeluan 3,600 ndërmarrje fiktive në Francë, morën ndihma prej 12 milionë eurove – Europoli arreston gjashtë persona

Evropa
Gjenden mbetjet e një specie njerëzore të panjohur më parë në Izrael

Gjenden mbetjet e një specie njerëzore të panjohur më parë në Izrael

Shkencë
​Ish-kryeministri izraelit Mofaz: Vonesën e deritashme me Kosovën ta kompensojmë me zhvillimin e marrëdhënieve

​Ish-kryeministri izraelit Mofaz: Vonesën e deritashme me Kosovën ta kompensojmë me zhvillimin e marrëdhënieve

Politikë
Pasdite bomba, paradite vaksina – Izraeli ndihmon Palestinën

Pasdite bomba, paradite vaksina – Izraeli ndihmon Palestinën

Azia
Izraeli sërish sulmon me raketa Gazën

Izraeli sërish sulmon me raketa Gazën

Azia