LAJMI I FUNDIT:

Imuniteti

104 Artikuj

Katër produktet që e dobësojnë imunitetin tuaj

Katër produktet që e dobësojnë imunitetin tuaj

Të njohim produktet
Ndihmon në luftën kundër viruseve dhe baktereve: Kur është koha më e mirë për të pirë zink gjatë ditës?

Ndihmon në luftën kundër viruseve dhe baktereve: Kur është koha më e mirë për të pirë zink gjatë ditës?

Këshilla mjekësore
Gabimet e prindërve të cilat dobësojnë sistemin e imunitetit te fëmijët

Gabimet e prindërve të cilat dobësojnë sistemin e imunitetit te fëmijët

Këshilla mjekësore
Coronavirusi: Imunitet i përjetshëm ose i përkohshëm

Coronavirusi: Imunitet i përjetshëm ose i përkohshëm

Temat Javore
Për imunitet të çeliktë – përgatiteni hudhrën në këtë mënyrë

Për imunitet të çeliktë – përgatiteni hudhrën në këtë mënyrë

Si të…
Humori i ndihmon shëndetit: Kush qesh, shpenzon kalori dhe forcon imunitetin

Humori i ndihmon shëndetit: Kush qesh, shpenzon kalori dhe forcon imunitetin

Shëndetësi Lajme
Doktori konstaton: Nëse doni të forconi maksimalisht imunitetin tuaj, hani këto tre ushqime çdo ditë!

Doktori konstaton: Nëse doni të forconi maksimalisht imunitetin tuaj, hani këto tre ushqime çdo ditë!

Nutricion
Çorbë me mish viçi: Për forcim të imunitetit të fëmijës

Çorbë me mish viçi: Për forcim të imunitetit të fëmijës

Për fëmijë
Kur mund të arrihet imuniteti i tufës?

Kur mund të arrihet imuniteti i tufës?

Nga Bota
Si mund të ndihmojnë banjat alkaline në ngadalësimin e plakjes dhe forcimin e imunitetit

Si mund të ndihmojnë banjat alkaline në ngadalësimin e plakjes dhe forcimin e imunitetit

Të tjera
Mikroorganizmat në zorrë ndikojnë në imunitetin e organizmit ndaj coronavirusit, si edhe në rëndësinë e simptomave

Mikroorganizmat në zorrë ndikojnë në imunitetin e organizmit ndaj coronavirusit, si edhe në rëndësinë e simptomave

Shëndetësi Lajme
Vitamina D nuk është e vetmja: Edhe një shtesë në ushqim mund të forcojë imunitetin dhe të ndihmojë kundër infeksioneve

Vitamina D nuk është e vetmja: Edhe një shtesë në ushqim mund të forcojë imunitetin dhe të ndihmojë kundër infeksioneve

Shëndetësi Lajme
Nuk është çaj, është “ilaç” – cili është çaji që forcon imunitetin dhe ju mbron nga viruset?

Nuk është çaj, është “ilaç” – cili është çaji që forcon imunitetin dhe ju mbron nga viruset?

Të tjera
Pija e cila është plot selen: E shkëlqyeshme kundër viruseve dhe për forcim të imunitetit

Pija e cila është plot selen: E shkëlqyeshme kundër viruseve dhe për forcim të imunitetit

Nutricion
Studimi i shkencëtarëve sa i përket antitrupave: Imuniteti ndaj coronavirusit do të mund të zgjasë me vite – mbase edhe dekada

Studimi i shkencëtarëve sa i përket antitrupave: Imuniteti ndaj coronavirusit do të mund të zgjasë me vite – mbase edhe dekada

Nga Bota
Forcimi i imunitetit: Rëndësia e vitaminës C, D dhe zinkut

Forcimi i imunitetit: Rëndësia e vitaminës C, D dhe zinkut

Këshilla mjekësore
Imuniteti i tufës ‘nuk është një opsion’, paralajmëron OBSH – ndërsa rastet me coronavirus vazhdojnë të rriten

Imuniteti i tufës ‘nuk është një opsion’, paralajmëron OBSH – ndërsa rastet me coronavirus vazhdojnë të rriten

Nga Bota
Tri mënyra të zakonshme që mund të dëmtoni imunitetin tuaj pa e kuptuar

Tri mënyra të zakonshme që mund të dëmtoni imunitetin tuaj pa e kuptuar

Të tjera
Kohë virusesh: Ushqimet anti-inflamatore që duhet t’i hani për të forcuar imunitetin

Kohë virusesh: Ushqimet anti-inflamatore që duhet t’i hani për të forcuar imunitetin

Ushqim i shëndetshëm
Si të përmirësoni sistemin tuaj imunitar

Si të përmirësoni sistemin tuaj imunitar

Si të…
Recetë turke për forcim imuniteti: Kështu bëhet ky lëng i magjishëm nga rrepani

Recetë turke për forcim imuniteti: Kështu bëhet ky lëng i magjishëm nga rrepani

Mjekësi alternative
COVID-19 mund t’i dëmtojë disa prej qelizave kryesore të imunitetit, thotë studimi i ri

COVID-19 mund t’i dëmtojë disa prej qelizave kryesore të imunitetit, thotë studimi i ri

Shëndetësi Lajme
Katër mënyra për të forcuar imunitetin e fëmijëve

Katër mënyra për të forcuar imunitetin e fëmijëve

Si të…
Ftohja e zakonshme mund të forcojë imunitetin kundër coronavirusit

Ftohja e zakonshme mund të forcojë imunitetin kundër coronavirusit

Shëndetësi Lajme