LAJMI I FUNDIT:
Diego Costa

Diego Costa

318 Artikuj

Info

Diego Costa është futbollist spanjoll i lindur më 7 tetor 1988.

Shtatë yjet e La Ligas që e kaluan me sukses lëndimin e ACL-së

Shtatë yjet e La Ligas që e kaluan me sukses lëndimin e ACL-së

La Liga
Gary Medel bën që Diego Costa të eskalojë kur i tha se po kundërmonte erë të keqe

Gary Medel bën që Diego Costa të eskalojë kur i tha se po kundërmonte erë të keqe

Ligat tjera
Askush si Haaland, norvegjezi vendos rekord absolut të golave në Ligën Premier

Askush si Haaland, norvegjezi vendos rekord absolut të golave në Ligën Premier

Premier League
Maroku 1-0 Portugalia, notat e lojtarëve

Maroku 1-0 Portugalia, notat e lojtarëve

Përfaqësueset
Formacion i frikshëm, a mundet Portugalia ta fitojë Kupën e Botës?

Formacion i frikshëm, a mundet Portugalia ta fitojë Kupën e Botës?

Shkumbin Pireva
Nga Vinicius Jr te Bellingham, Saka dhe Saliba – formacioni më i mirë me debutuesit e Kupës së Botës “Katar 2022”

Nga Vinicius Jr te Bellingham, Saka dhe Saliba – formacioni më i mirë me debutuesit e Kupës së Botës “Katar 2022”

Përfaqësueset
Diego Costa rikthehet ‘i vjetri’, ndëshkohet me të kuq pasi goditi me kokë kundërshtarin

Diego Costa rikthehet ‘i vjetri’, ndëshkohet me të kuq pasi goditi me kokë kundërshtarin

Premier League
Me tre ujq të lidhur me zinxhirë – Diego Costa zyrtarizohet te Wolverhamphton

Me tre ujq të lidhur me zinxhirë – Diego Costa zyrtarizohet te Wolverhamphton

Premier League
Tetë yjet e futbollit që janë të lirë dhe klubet e Ligës Premier mund t’i afrojnë në skuadrat e tyre, në listë edhe ish-yjet e Chelseat

Tetë yjet e futbollit që janë të lirë dhe klubet e Ligës Premier mund t’i afrojnë në skuadrat e tyre, në listë edhe ish-yjet e Chelseat

Premier League
Diego Costas i ofrohet rikthimi te klubi i mëparshëm dhe mund të debutojë ndaj Unitedit

Diego Costas i ofrohet rikthimi te klubi i mëparshëm dhe mund të debutojë ndaj Unitedit

La Liga
Xhaka, Ronaldo, Neymar: Shtatë rastet kur yjet kritikuan publikisht bashkëlojtarët e tyre

Xhaka, Ronaldo, Neymar: Shtatë rastet kur yjet kritikuan publikisht bashkëlojtarët e tyre

Premier League
Nga Lampard te Terry dhe Drogba: Formacioni më i mirë i Chelsea në epokën Roman Abramovich

Nga Lampard te Terry dhe Drogba: Formacioni më i mirë i Chelsea në epokën Roman Abramovich

Premier League
Diego Costa drejt rikthimit në Evropë, në bisedime me Atalantën

Diego Costa drejt rikthimit në Evropë, në bisedime me Atalantën

Ndërkombëtare
Lojtarët që janë pa klub – formacioni më i mirë i mundshëm me emra si Costa, Wilshere e shumë yje të tjerë

Lojtarët që janë pa klub – formacioni më i mirë i mundshëm me emra si Costa, Wilshere e shumë yje të tjerë

Ndërkombëtare
Diego Costa i ofrohet Barcelonës, katalunasit po mendojnë t’i ofrojnë kontratë

Diego Costa i ofrohet Barcelonës, katalunasit po mendojnë t’i ofrojnë kontratë

La Liga
Dhjetë lojtarët që janë afër një transferimi para përfundimit të afatit kalimtar të janarit

Dhjetë lojtarët që janë afër një transferimi para përfundimit të afatit kalimtar të janarit

Ndërkombëtare
Arsenali nuk mund ta transferojë Costan, pasi ish-sulmuesi i Chelseat është ‘në prag’ të nënshkrimit me klubin e ri

Arsenali nuk mund ta transferojë Costan, pasi ish-sulmuesi i Chelseat është ‘në prag’ të nënshkrimit me klubin e ri

Premier League
Arsenali me kontakt befasues për sulmuesin Diego Costa

Arsenali me kontakt befasues për sulmuesin Diego Costa

Premier League
Diego Costa pas titullit të fituar vazhdon t’i zbavitë tifozët në Brazil, ai shkoi në ndeshje me traktor

Diego Costa pas titullit të fituar vazhdon t’i zbavitë tifozët në Brazil, ai shkoi në ndeshje me traktor

Liga e Kampionëve
Pritjes 50 vjeçare i erdhi fundi, Hulk dhe Diego Costa i sigurojnë titullin e kampionit Atletico Mineiros

Pritjes 50 vjeçare i erdhi fundi, Hulk dhe Diego Costa i sigurojnë titullin e kampionit Atletico Mineiros

Ndërkombëtare
Diego Costa në ‘ujëra të turbullta’: Hetohet për baste vënie ilegale

Diego Costa në ‘ujëra të turbullta’: Hetohet për baste vënie ilegale

Ndërkombëtare
Diego Costa rikthehet të luajë futboll dhe arrin marrëveshje me skuadrën braziliane

Diego Costa rikthehet të luajë futboll dhe arrin marrëveshje me skuadrën braziliane

Ndërkombëtare
Zyrtare: Douglas Costa largohet nga Juventusi, kalon te Gremio

Zyrtare: Douglas Costa largohet nga Juventusi, kalon te Gremio

Ligat tjera
Tuchel me deklaratë interesante në krahasime Kai Havertz-Diego Costa: Duhet të shikoni diku tjetër

Tuchel me deklaratë interesante në krahasime Kai Havertz-Diego Costa: Duhet të shikoni diku tjetër

Premier League