Pas një vere me shpenzime të mëdha, shumica e blerjeve në Ligën Premier janë konfirmuar, por mund të ketë edhe kalime të tjera. 

Klubet në ligën më të mirë angleze shpenzuan afërsisht 2 miliardë euro gjatë verës, me Manchester United dhe Chelsea që kishin shpenzimet më të mëdha.

Reklama

Lëvizjet e vona për lojtarë si Antony, Wesley Fofana dhe Pierre-Emerick Aubameyang ishin qershia mbi tortë.

Të 20 skuadrat në ligë do të emërojnë skuadrat e tyre me 25 lojtarë në Ligën Premier më 2 shtator, por disa mund të lënë vende të lira në rast se vendosin të futen në grup ndonjë lojtarë të lirë.

Reklama

Më poshtë i gjeni tetë lojtarë të njohur që kanë qenë të lidhur me klubet e Ligës Premier dhe janë ende të lirë.

Reklama

Ross Barkley

Diego Costa

Fabian Delph

Marcelo

Juan Mata

Adel Taarabt

Jetro Willems

Simone Zaza

 /Telegrafi/