Mbyllja e afatit kalimtar të janarit do të thotë se tani ka disa lojtarë të profilit të lartë janë pa klub.

Reklama

Midis tyre janë disa yje të vjetër të Ligës Premier, fytyra të njohura dhe talentë të humbur.

Këtu kemi një vështrim në formacionin më të mirë që mund të bëhet nga lojtarët që aktualisht janë pa kontratë profesionale.

Arsenali nuk mund ta transferojë Costan, pasi ish-sulmuesi i Chelseat është 'në prag' të nënshkrimit me klubin e ri Arsenali nuk mund ta transferojë Costan, pasi ish-sulmuesi i Chelseat është 'në prag' të nënshkrimit me klubin e ri

Një nga emrat më të mëdhenj të janë të lirë aktualisht është ish-sulmuesi i Chelseat dhe Atletico Madridit, Diego Costa.

Një tjetër ish-yll i Ligës Premier, i etur për një klub të ri është ish-lojtari i Arsenalit dhe Anglisë, Jack Wilshere.

Wilshere tregon momentin kur ishte gati të largohej nga futbolli - tani po kërkon një klub të ri Wilshere tregon momentin kur ishte gati të largohej nga futbolli - tani po kërkon një klub të ri
Reklama

Duke folur për skuadrën e Londrës Veriore, ish-kapiteni i klubit Laurent Koscielny është gjithashtu pa klub.

Lojtarë të tjerë të mirënjohur të lirë përfshijnë legjendën e Uellsit, Hal Robson-Kanu, i cili ka qenë i lirë që kur u largua nga West Brom gjatë verës së vitit të kaluar dhe disa të tjerë. /Telegrafi/

Reklama
Here is the best XI we could make from players currently without a club

Foto: The Sun