LAJMI I FUNDIT:

Pritjes 50 vjeçare i erdhi fundi, Hulk dhe Diego Costa i sigurojnë titullin e kampionit Atletico Mineiros

Pritjes 50 vjeçare i erdhi fundi, Hulk dhe Diego Costa i sigurojnë titullin e kampionit Atletico Mineiros

Atletico Miniero është kampioni i ri i Brazilit në futboll.

Bardhezinjtë kanë bërë një kampionat spektakolar dhe më në fund kanë triumfuar dy xhiro para fundit të kampionatit.

Deri te titulli Atletico MG erdhën falë përforcimeve të mëdha, pasi në repartin ofensivë morën lojtarët me emër si Diego Costa apo Hulk, duke i shtuar edhe kilianin Eduardo Vargas.

Kur kanë zhvilluar 36 ndeshje në Serie A të Brazilit, Atletico MG ka 81 pikë, duke shënuar 25 fitore, gjashtë barazime e pesë disfata.

Triumfi në kampionat erdhi matematikisht pas fitores spektakolare në udhëtim te Bahia 2-3, duke bërë një rikthim të jashtëzakonshëm.

Bahia ishte duke fituar 2-0 me golat e Luiz Otavia në minutën e 62-të dhe Gilbertos në të 66-tën.

Reklama
Reklama

Por mysafirët bën një rikthim të jashtëzakonshëm duke shënuar tre gola për pesë minuta, me Hulk në të 73-tën, derisa Keno realizoi në të 74-tën dhe 78-tën për fitoren e madhe.

Me të përfunduar ndeshja festa shpërtheu te lojtarët dhe tifozët, pasi për Atletico MG ky ishte titulli i dytë në histori, dhe për ta fituar atë u desh të pritej 50 vite. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Zbulohet lista e dëshirave të Man Utd me gjashtë sulmues

Zbulohet lista e dëshirave të Man Utd me gjashtë sulmues

Premier League
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Kalo në kategori