Lajmi i publikuar nga programi Onda Madrid lidhur me infektimin e Martin Odegaard me coronavirus, duket të ketë qenë i pavërtetë.

Mediat spanjolle raportuan se mesfushori norvegjez ka rezultuar pozitiv në testimet e realizuara pas kthimit nga Real Sociedadi.

Mirëpo, në njoftimin zyrtar të Los Blancos thuhet se askush nga lojtarët e as nga stafi trajnues nuk ka rezultuar pozitiv.

(Foto: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images/Guliver)

“Klubi futbollistik i Real Madridit informon se pas testimeve për COVID-19 që janë bërë te ekipi i parë i futbollit dhe stafi trajnues, të gjitha rezultatet kanë ardhur negative”, thuhet në njoftimin e Los Blancos.

Odegaard rezulton pozitiv me coronavirus, Reali do t’i testojë të gjithë lojtarët? Odegaard rezulton pozitiv me coronavirus, Reali do t’i testojë të gjithë lojtarët?

Në ndërkohë, El Chiringuito raporton se Odegaard kishte dalë fals pozitiv në testimin e parë, prandaj është ritestuar dhe pastaj ka dalë negativ. /Telegrafi/