Përfundon pjesa e parë e derbit Manchester City-Arsenal

Ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0 pjesa e parë e derbit Manchester City-Arsenal që po zhvillohet në ‘Etihad Stadium’.

Këto dy skuadra u vunë përballë njëra-tjetrës në kuadër të xhiros së 30-të në elitën e futbollit anglez.

Kjo pjesë e parë ishte e qetë, me ‘Qytetarët’ që pothuajse gjatë tërë kohës patën posedimin e topit por pa arritur të krijojnë ndonjë rast konkret për gol.

‘Topçinjtë’ në anën tjetër patën dy mundësi shënimi përmes Gabriel Jesus por braziliani nuk u tregua i saktë përballë portës.

Lexo po ashtu Manchester City – Arsenali, derbi që mund të determinojë titullin në Ligën Premier

Pep Guardiola në minutën e 27-të bëri një zëvendësim të detyrueshëm pas lëndimit të Nathan Akes, vendin e të cilit e zuri Rico Leëis.

Mbetet të shihet se çfarë na premton pjesa e dytë, por në rast se nuk ka ndryshim të rezultatit, atëherë Liverpooli do të mbetej lider i Ligës Premier./Telegrafi/

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

"Keni merituar një lamtumirë ndryshe, trajner fitimtar" - ylli i Juventusit del në krah të Allegrit

Tension, shtyrje dhe ofendime pas matjeve zyrtare mes Fury dhe Usyk

"West Ham nuk luan që ta bëjë Arsenalin kampion" - Moyes flet për ndeshjen me Man Cityn dhe objektivin e skuadrës së tij