Interi nuk gabon ndaj Spalit, i kthehet fitores para Derby della Madonnina

Matteo Politano duke festuar golin ndaj Spalit (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Pas një barazimi dhe një humbje, Interi është kthyer fitoreve në Serie A.

Zikaltrit fituan ishin më të mirë ndaj Spalit dhe në fund arritën fitore me rezultat 2-0 në Giuseppe Meazza.

Pjesa e parë ishte e heshtur dhe me pak raste, ajo që vlen të përmendet është se në minutën e 31-të Lautaro Martinezit iu anulua një gol nga sistemi VAR dhe me rezultatin 0-0 përfunduan 45 minutat e parë.

Lautaro Martinez në duel me Mohamed Fares (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Interi i filloi më mirë pjesën e dytë, fillimisht kaloi në epërsi me Matteo Politanos (68′) dhe pastaj gjeti dhe golin e qetësisë me Roberto Gagliardinin (77′).

Në minutat e mbetur vendasit u kthyen në mbrojte dhe duke u vendosur mirë nuk i lejuan mysafirët të rrezikojnë portën e Samir Handanovic.

Matteo Politano gjatë një momenti të ndeshjes Inter-Spal (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore Interti vazhdon në pozitën e katër me 50 pikë, një më pak se Milani, ndërsa Sapli renditet në vendin e 16-të me 23 pikë.

Në xhiron e radhës skuadra e Luciano Spallettit pretë atë të Gennaro Gattusos, kurse Spali do të luajë në shtëpi ndaj Romës. /Telegrafi/

Historia e pabesueshme e ‘heroit’ që mposhti PSG-në: Pseudonimin e mori për shkak të dhëmbëve, deri në moshën 30-vjeçare ishte në kategorinë e dytë

Autobusi i PSG-së e la Mbappen në stadium pas humbjes nga Dortmundi, në aeroport shkoi me transport privat