Behrami komandoi mesfushën në ndeshjen e tij historike, statistikat fantastike të shqiptarit ndaj Brazilit

Behrami dhe Neymari gjatë një dueli (Foto: Getty Images)

Përfaqësuesja e Zvicrës ndali atë të Brazilit me rezultat 1-1 në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Golin e vetëm për skuadrën helvetike e shënoi Steven Zuber, por më i miri ishte Valon Behrami.

Valon Behrami gjatë një dueli me Gabriel Jesus (Foto: Getty Images)

Mesfushori shqiptar u zëvendësua në minutën e 71-të, por deri atëherë ishte makthi më i keq i Neymarit, duke mos e lënë brazilianin të tregojë kualitetet e tij.

Behrami me këtë rast u bë lojtari i parë i Zvicrës që luan në katër Botëror radhazi, ndërsa më poshtë keni statistikat e tij:

Ndërhyrje të parregullta: 4

Behrami gjithashtu nuk ka gabuar asnjë nga 13 pasimet e tij në pjesë fushën kundërshtare. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Mbyllet sezoni në Bundesliga: Bayer Leverkusen me rekord, mësohen të gjitha verdiktet

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në "Zahir Pajaziti"

Superliga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Barcelona e bindur se do nënshkruajnë me top yllin gjerman si pjesë e ‘revolucionit’ në ekip