LAJMI I FUNDIT:
Rusia 2018

Rusia 2018

2133 Artikuj

“Nga Uruguai 1930 në Katar 2022”, këto janë 22 formacionet më të mira të çdo Kampionati Botëror

“Nga Uruguai 1930 në Katar 2022”, këto janë 22 formacionet më të mira të çdo Kampionati Botëror

Shkumbin Pireva
Mallkimi i Topit të Artë të Kupës së Botës ndjek Messin dhe Mbappen

Mallkimi i Topit të Artë të Kupës së Botës ndjek Messin dhe Mbappen

Përfaqësueset
Xhaka e Shaqiri kujtojnë dy vjetorin e gjunjëzimit që ia bënë Serbisë me komentim shqip

Xhaka e Shaqiri kujtojnë dy vjetorin e gjunjëzimit që ia bënë Serbisë me komentim shqip

Ndërkombëtare
Caballero zbulon se kishte pranuar kërcënime me vdekje pas paraqitjes së tmerrshme ndaj Kroacisë në Kupën e Botës

Caballero zbulon se kishte pranuar kërcënime me vdekje pas paraqitjes së tmerrshme ndaj Kroacisë në Kupën e Botës

Ndërkombëtare
Xhaka dhe Shaqiri një vit më parë gjunjëzuan Serbinë me golat e tyre në Kampionatin Botëror

Xhaka dhe Shaqiri një vit më parë gjunjëzuan Serbinë me golat e tyre në Kampionatin Botëror

Ndërkombëtare
FIFA ndan përfitimet nga Kampionati Botëror – PSG merr më së shumti para, ndiqet nga Real Madridi

FIFA ndan përfitimet nga Kampionati Botëror – PSG merr më së shumti para, ndiqet nga Real Madridi

Ndërkombëtare
Dhjetë lojtarët që harruan shkëlqimin e tyre në Rusi

Dhjetë lojtarët që harruan shkëlqimin e tyre në Rusi

Ndërkombëtare
Federata e Zvicrës zgjedh golin e Shaqirit ndaj Serbisë si më të mirin për vitin 2018

Federata e Zvicrës zgjedh golin e Shaqirit ndaj Serbisë si më të mirin për vitin 2018

Përfaqësueset
Valon Behrami thotë se Zvicra e ka përjashtuar: Petkovic më tha se nuk jam më pjesë e kombëtares, ky vendimi është mbi sportin

Valon Behrami thotë se Zvicra e ka përjashtuar: Petkovic më tha se nuk jam më pjesë e kombëtares, ky vendimi është mbi sportin

Përfaqësueset
Gjashtë kartëmonedha të pesë funteve me fytyrën e  Harry Kane janë në treg – Nëse e gjeni, vlera e saj është 50 mijë funte

Gjashtë kartëmonedha të pesë funteve me fytyrën e Harry Kane janë në treg – Nëse e gjeni, vlera e saj është 50 mijë funte

Përfaqësueset
Fituesi më i madh i këtij Botërori, ishte lexuesi i Telegrafit: Katër parashikuesit më të mirë shpërblehen me iPhone X, pushim në Stamboll, laptop dhe Sony SmartBand

Fituesi më i madh i këtij Botërori, ishte lexuesi i Telegrafit: Katër parashikuesit më të mirë shpërblehen me iPhone X, pushim në Stamboll, laptop dhe Sony SmartBand

Përfaqësueset
Botërori 2018: Telegrafi dha me sukses testin te lexuesi: Mbulimin special, dhurata dhe informim i drejtë (Statistika)

Botërori 2018: Telegrafi dha me sukses testin te lexuesi: Mbulimin special, dhurata dhe informim i drejtë (Statistika)

Përfaqësueset
Zyrtare: Tite edhe katër vjet drejton Brazilin

Zyrtare: Tite edhe katër vjet drejton Brazilin

Përfaqësueset
Sane flet për herë të parë për mospjesëmarrjen në Botëror: E kam kuptuar Low, keq që u eliminuam në grupe

Sane flet për herë të parë për mospjesëmarrjen në Botëror: E kam kuptuar Low, keq që u eliminuam në grupe

Premier League
Presidentja kroate vazhdon ‘traditën’ nga Kampionati Botëror, përqafon edhe presidentin e Sllovenisë

Presidentja kroate vazhdon ‘traditën’ nga Kampionati Botëror, përqafon edhe presidentin e Sllovenisë

Yjet
Zlatko Dalic dëshiron të largohet nga drejtimi i kombëtares kroate

Zlatko Dalic dëshiron të largohet nga drejtimi i kombëtares kroate

Përfaqësueset
Nikola Kalinic refuzon medaljen e argjendtë të botërorit: Faleminderit, por asnjë minutë nuk kam luajtur në Rusi

Nikola Kalinic refuzon medaljen e argjendtë të botërorit: Faleminderit, por asnjë minutë nuk kam luajtur në Rusi

Përfaqësueset
Arilena Ara publikon videon e performancës fantastike në “FIFA Fan Zone” të Moskës

Arilena Ara publikon videon e performancës fantastike në “FIFA Fan Zone” të Moskës

Muzikë
Tevez: Argjentina duhet ta bëjë një projekt që do ta motivonte Messin

Tevez: Argjentina duhet ta bëjë një projekt që do ta motivonte Messin

Përfaqësueset
Benitez: Spanja më kërkoi për Botëror

Benitez: Spanja më kërkoi për Botëror

Premier League
Mbappe është jashtëtoksor, thotë Varane

Mbappe është jashtëtoksor, thotë Varane

Përfaqësueset
Dalic: Mund të drejtoj Brazilin ose Barcën, por e preferoj Kroacinë

Dalic: Mund të drejtoj Brazilin ose Barcën, por e preferoj Kroacinë

Përfaqësueset
Të huajt shpenzuan 1.5 miliard dollarë në Kampionatin Botëror në Rusi

Të huajt shpenzuan 1.5 miliard dollarë në Kampionatin Botëror në Rusi

Financa
Mbappe do t’i dhurojë për bamirësi paratë e fituara në Kampionatin Botëror

Mbappe do t’i dhurojë për bamirësi paratë e fituara në Kampionatin Botëror

Ndërkombëtare