0Shares

James Rodriguez do të largohet nga Real Madridi këtë verë.

Kështu të paktën shkruajnë mediet spanjolle dhe ato franceze.

Kolumbian, i cili ka gjetur pak hapësirë në skuadrën e Zinedine Zidane është i vendosur për të larguar dhe për të nisur një eksperiencë të re në futbollin evropian.

Siç raportojnë mediet iberike, PSG insiston që të blejë ish-sulmuesin e Monacos.

Parisienët e PSG-së thuhet se do të përshpejtojnë negociata me agjentin e lojtarit Jorge Mendes në mënyrë që ta arrijnë sa më shpejtë marrëveshjen që James të “fluturojë” drejt Parisit.

Ndryshe, kolumbiani kërkohet edhe nga disa klube tjera evropiane. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)