Interi mposht Lyonin me golin e Joveticit (Video)

Interi ka fituar ndaj Lyonit me rezultat minimal 1-0 në miqësoren e zhvilluar në Kinë, aty ku dy skuadrat po i kryejnë përgatitjet para-sezonale.

Gjiganti italian dhe ai francez janë takuar mes vete në një miqësore luksi të zhvilluar në Kinë në kuadër të ‘International Champions Cup’, ku fitore shënoi skuadra e Luciano Spallettit.

Pjesa e parë e takimit ishte e barabartë, me të dy skuadrat që patën rastet e veta për gol, por pa arritur të tundin rrjetat dhe kështu shkuan në pushimin mes dy pjesëve pa gola.

Në pjesën e dytë, të dy trajnerët bënë zëvendësime të shumta, por më adekuate dolën ato të Interit.

Kjo pasi në minutën e 74 të ndeshjes ishte i inkuadruari Stevan Jovetic, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Joao Marios dhe vulosi fitoren e Interit. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Capello me një vlerësim të sinqertë tregon lojtarin i cili do ta dëmtojë Anglinë në Euro 2024