Crotone barazon ndaj Milanit dhe mban shpresat gjallë për mbijetesë (Video)

Getty Images

Crotone ka vazhduar me rezultate të mirë në Serie A, këtë herë ka barazuar ndaj Milanit.

Ishte një lojë e balancuar, por vendasit me dëshirë më të madhe për të nxjerrë rezultat pozitiv nga ky takim.

Takimi filloi me rastin e Andrea Barberis në minutën e dytë, i cili nga gjuajta e lirë rrezikoi portën e kuqezinjve, kurse në minutën e tetë shënoi Marcello Trotta.

Andrea Nalini gjatë një dueli me Chistian Zapata. Foto: Getty Images

Suso rrezikoi dy herë para përfundimit të pjesës së parë, por nuk arriti të tundë portën kundërshtare dhe me rezultatin 1-0 përfundoi pjesa e parë.

Në minutën e 50-të shënoi Gabriel Paletta pas një topi të kthyer në zonë nga Juraj Kucka.

Vincenzo Montella i pa kënaqur me ecurinë e takimit. Foto: Getty Images

Në vazhdim mysafirët rrezikuan me anë të Gerard Delofeun, por nuk kishe gola.

Pas këtij barazimi Milani vazhdon në pozitën e gjashtë me 59 pikë, pesë më pak se Atalanta në vendin e pesë që dërgon në Ligën e Evropës. Ndërsa Crotone tani ka 25 pikë, katër më pak se Empoli, duke mbajtur gjallë kështu shpresat për mbijetesë.

Në xhiron tjetër Milani luan ndaj Romës, kurse Crotone kundër Pescaras. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës