LAJMI I FUNDIT:

Salmoni

31 Artikuj

Injektimi i spermës së salmonit në lëkurë, një sekret estetik për shumë të famshëm?!

Injektimi i spermës së salmonit në lëkurë, një sekret estetik për shumë të famshëm?!

Estetikë
Pamja e një peshkaqeni në një vend të pazakontë befason banorët e Idaho

Pamja e një peshkaqeni në një vend të pazakontë befason banorët e Idaho

Interesante
Fotografi të mahnitshme: Arinjtë “peshkojnë” për salmon në lumenjtë e Alaskës

Fotografi të mahnitshme: Arinjtë “peshkojnë” për salmon në lumenjtë e Alaskës

Interesante
Për të djegur dhjamin, meshkujt duhet të hanë para ushtrimeve, ndërsa femrat – pas

Për të djegur dhjamin, meshkujt duhet të hanë para ushtrimeve, ndërsa femrat – pas

Ushqim i shëndetshëm
Vuani nga anemia, kujdes kur ushqeheni

Vuani nga anemia, kujdes kur ushqeheni

Ushqim i shëndetshëm
Faktorët që ndikojnë në thinjen e flokëve

Faktorët që ndikojnë në thinjen e flokëve

Flokë dhe stil
Ushqimet më të shëndetshme dhe vlerat e tyre ushqyese

Ushqimet më të shëndetshme dhe vlerat e tyre ushqyese

Të njohim produktet
Disa burime të pazakonta të kalciumit

Disa burime të pazakonta të kalciumit

Shëndetësi Lajme
Ku gabojmë kur është fjala për kaloritë?

Ku gabojmë kur është fjala për kaloritë?

Të njohim produktet
Katër ushqime që do të ndihmojnë në luftën kundër dhimbjeve

Katër ushqime që do të ndihmojnë në luftën kundër dhimbjeve

Si të…
Ushqime që do t’ju ndihmojnë të rritni qerpikët e gjatë

Ushqime që do t’ju ndihmojnë të rritni qerpikët e gjatë

Estetikë
“Mashtruesit” dietalë: Ku gabojmë kur është fjala për kaloritë?

“Mashtruesit” dietalë: Ku gabojmë kur është fjala për kaloritë?

Dietë
Gjashtë ushqimet që duhet t’i hani gjatë periodave dhe katër që duhet t’i shmangni

Gjashtë ushqimet që duhet t’i hani gjatë periodave dhe katër që duhet t’i shmangni

Këshilla dhe arsye
Tri ushqimet që e luftojnë migrenën

Tri ushqimet që e luftojnë migrenën

Nutricion
Ushqimet e jetëgjatësisë: Çfarë të hamë e të pimë për një jetë më të gjatë

Ushqimet e jetëgjatësisë: Çfarë të hamë e të pimë për një jetë më të gjatë

Nutricion
Nga këto ushqime penisi do t’ju bëhet i fortë si guri!

Nga këto ushqime penisi do t’ju bëhet i fortë si guri!

Shëndetësi Lajme
Shtimi i peshës në mënyrë të shpejtë dhe të sigurt

Shtimi i peshës në mënyrë të shpejtë dhe të sigurt

Të tjera
Futeni në meny që sot: Ushqim i shijshëm që ka ndikim preventiv ndaj kancerit të gjirit!

Futeni në meny që sot: Ushqim i shijshëm që ka ndikim preventiv ndaj kancerit të gjirit!

Shëndetësi Lajme
A ka ndikim negativ në shëndetin tonë peshku i fërguar?

A ka ndikim negativ në shëndetin tonë peshku i fërguar?

Shëndetësi Lajme
Ravioli me spinaq dhe salcë salmoni

Ravioli me spinaq dhe salcë salmoni

Oreksndjellëse
Salmon me perime

Salmon me perime

Pjata kryesore
Katër ushqimet që luftojnë dhimbjen

Katër ushqimet që luftojnë dhimbjen

Shëndetësi Lajme
Djathi, mishi i pulës dhe ushqimet tjera të përditshme që ju mundësojnë rritje të flokëve

Djathi, mishi i pulës dhe ushqimet tjera të përditshme që ju mundësojnë rritje të flokëve

Të njohim produktet
Fëmijët që hanë peshk janë lexues më të mirë

Fëmijët që hanë peshk janë lexues më të mirë

Shëndetësi Lajme