LAJMI I FUNDIT:
Luke Shaw

Luke Shaw

117 Artikuj

Info

Luke Shaw është lojtar anglez i lindur më 12 korrik të vitit 1995.

Formacioni më i mirë i ‘Euro 2020’ sipas talkSPORT- Granit Xhaka në qendër të mesfushës

Formacioni më i mirë i ‘Euro 2020’ sipas talkSPORT- Granit Xhaka në qendër të mesfushës

Përfaqësueset
Mourinho nuk i ndal kritikat ndaj Luke Shaw pas humbjes së Anglisë në finale ndaj Italisë

Mourinho nuk i ndal kritikat ndaj Luke Shaw pas humbjes së Anglisë në finale ndaj Italisë

Përfaqësueset
Anglia shkon në pushimin e pjesës së parë me epërsi ndaj Italisë

Anglia shkon në pushimin e pjesës së parë me epërsi ndaj Italisë

Përfaqësueset
Luke Shaw shënoi golin më të shpejtë në histori të finaleve në Kampionatet Evropiane

Luke Shaw shënoi golin më të shpejtë në histori të finaleve në Kampionatet Evropiane

Përfaqësueset
Vetëm dy minuta lojë dhe Anglia kalon në epërsi ndaj Italisë

Vetëm dy minuta lojë dhe Anglia kalon në epërsi ndaj Italisë

Përfaqësueset
Formacioni më i mirë i kombinuar i finales Angli-Itali në Euro 2020 bazuar në statistika

Formacioni më i mirë i kombinuar i finales Angli-Itali në Euro 2020 bazuar në statistika

Përfaqësueset
Fotografitë tregojnë udhëtimin e shkëlqyer të Luke Shaw nga ekipi i fëmijëve te FC Surrey në heroin e Anglisë për Euro 2020 me nofkën ‘Shawberto’

Fotografitë tregojnë udhëtimin e shkëlqyer të Luke Shaw nga ekipi i fëmijëve te FC Surrey në heroin e Anglisë për Euro 2020 me nofkën ‘Shawberto’

Përfaqësueset
Analiza e Andrea Pirlos: Pesë betejat e mëdha që në presin në finalen e Euro 2020 – spikat ajo mes Harry Kane dhe Giorgio Chiellinit

Analiza e Andrea Pirlos: Pesë betejat e mëdha që në presin në finalen e Euro 2020 – spikat ajo mes Harry Kane dhe Giorgio Chiellinit

Përfaqësueset
Neville këshillon Southgaten për formacionin titullarë ndaj Ukrainës, propozon dy ndërrime nga ndeshja me Gjermaninë

Neville këshillon Southgaten për formacionin titullarë ndaj Ukrainës, propozon dy ndërrime nga ndeshja me Gjermaninë

Përfaqësueset
Zbulohen pagat e Manchester Unitedit pas transferimit të Sanchos – De Gea më i paguari, Bruno Fernandes i teti

Zbulohen pagat e Manchester Unitedit pas transferimit të Sanchos – De Gea më i paguari, Bruno Fernandes i teti

Premier League
Neville zgjedh formacionin më të mirë të Anglisë për t’u përballur me Gjermaninë në Euro 2020

Neville zgjedh formacionin më të mirë të Anglisë për t’u përballur me Gjermaninë në Euro 2020

Përfaqësueset
Zgjidhet formacioni më i mirë i vitit në Ligën Premier – dominohet nga lojtarët e Man Cityt, asnjë i Chelseat

Zgjidhet formacioni më i mirë i vitit në Ligën Premier – dominohet nga lojtarët e Man Cityt, asnjë i Chelseat

Premier League
Solskjaer i lumtur me fitoren ndaj Granadas, por i nervozuar me suspendimin e tre lojtarëve shkaku i ndëshkimeve

Solskjaer i lumtur me fitoren ndaj Granadas, por i nervozuar me suspendimin e tre lojtarëve shkaku i ndëshkimeve

Liga e Evropës
Transformimi i Luke Shaw është njëra ndër storiet më të bukura të këtij edicioni

Transformimi i Luke Shaw është njëra ndër storiet më të bukura të këtij edicioni

Premier League
Merr fund ecuria pozitive e Cityt – United ‘pushton’ Etihadin në fitoren komode

Merr fund ecuria pozitive e Cityt – United ‘pushton’ Etihadin në fitoren komode

Premier League
Unitedi i shënon edhe golin e dytë Cityt – tani me anë të Luke Shaw

Unitedi i shënon edhe golin e dytë Cityt – tani me anë të Luke Shaw

Premier League
Maguire u thotë zyrtarëve të Manchester United se Luke Shaw ka keqinterpretuar bisedën e tij me gjyqtarin Attwell

Maguire u thotë zyrtarëve të Manchester United se Luke Shaw ka keqinterpretuar bisedën e tij me gjyqtarin Attwell

Premier League
Shaw pretendon se gjyqtari Attwell i tha Maguires se Hudson-Odoi luajti me dorë kundër United dhe ishte penallti

Shaw pretendon se gjyqtari Attwell i tha Maguires se Hudson-Odoi luajti me dorë kundër United dhe ishte penallti

Premier League
Mbrojtja e Manchester Unitedit lë shumë për të dëshiruar, reagimi i tyre tek goli i fitores së Sheffield United ishte një katastrofë absolute

Mbrojtja e Manchester Unitedit lë shumë për të dëshiruar, reagimi i tyre tek goli i fitores së Sheffield United ishte një katastrofë absolute

Premier League
Superkompjuteri zbulon formacionin më të dobët të sezonit në Ligën Premier – shumë yje pjesë e tij

Superkompjuteri zbulon formacionin më të dobët të sezonit në Ligën Premier – shumë yje pjesë e tij

Premier League
Man Utd 0-2 Man City, notat e lojtarëve në gjysmëfinalen e EFL Cup

Man Utd 0-2 Man City, notat e lojtarëve në gjysmëfinalen e EFL Cup

Ndërkombëtare
Man Utd 0-0 Man City, notat e lojtarëve – Shaw më i vlerësuari

Man Utd 0-0 Man City, notat e lojtarëve – Shaw më i vlerësuari

Premier League
Basaksehir 2-1 Man Utd, notat e lojtarëve

Basaksehir 2-1 Man Utd, notat e lojtarëve

Liga e Kampionëve
Incizimet e reja tregojnë shprehjen e pakënaqësisë së De Geas ndaj Luke Shaw gjatë humbjes nga Tottenhami

Incizimet e reja tregojnë shprehjen e pakënaqësisë së De Geas ndaj Luke Shaw gjatë humbjes nga Tottenhami

Premier League