LAJMI I FUNDIT:

Mourinho nuk i ndal kritikat ndaj Luke Shaw pas humbjes së Anglisë në finale ndaj Italisë

Mourinho nuk i ndal kritikat ndaj Luke Shaw pas humbjes së Anglisë në finale ndaj Italisë

Jose Mourinho e ka etiketuar Luke Shaw në mesin e lojtarëve që duhet të kishin dalë përpara për të gjuajtur një penallti për Anglinë në vend të Bukayo Sakas kundër Italisë në finalen e Euro 2020.

Reklama

Tre Luanët pësuan disfatë zemërthyese ndaj Azzurëve në Wembley të dielën në mbrëmje me Marcus Rashford , Jadon Sancho dhe Sakan që dështuan nga pika e bardhë.

Gareth Southgate kishte futur Rashfordin dhe Sanchon nga banka rezervë në minutat e fundit të kohës shtesë posaçërisht për ekzekutimin e penalltive.

Pasi Rashford goditi shtyllën dhe gjuajtja e Sanchos u ndalua nga Gianluigi Donnarumma, e fundit iu la 19-vjeçarit Saka për të mbajtur gjallë shpresat e Anglisë, me portierin italian që bëri një tjetër pritje të shkëlqyeshme për të vulosur triumfin.

(Foto: Instagram/lukeshaw23)

Mourinho ka thënë në talkSPORT: “Në këtë situatë, ku ishte Raheem Sterling? Ku ishte John Stones? Ku ishte Luke Shaw? Pse Jordan Henderson apo Kyle Walker nuk qëndruan në fushë?”.

“Sepse në të vërtetë është shumë, shumë e vështirë për Marcus Rashford dhe Jadon Sancho të futen dhe të marrin një penallti pas një prekje të topit”.

“Por, që Saka të ketë mbi supet e tij fatin e një vendi … Unë mendoj se është shumë”.

“Ne mund të flasim për ditët e mëparshme dhe se si ata ishin të mahnitshëm në goditjen e penalltive, por problemi me penalltitë është se dallon të gjuash një në stërvitje dhe një tjetër ë ndeshje, dhe në ato momente kërkohet eksperiencë”.

“I gjori Saka, thjesht më vjen shumë keq për të”, ka shtuar më tej Special One.

Anglia nuk e ka fituar asnjëherë Kampionatin Evropian dhe mbrëmë kishte shansin, mirëpo e lëshoi atë edhe pse kishin kaluar të parët në epërsi, pikërisht me golin e Luke Shaw. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori