LAJMI I FUNDIT:
Luke Shaw

Luke Shaw

113 Artikuj

Info

Luke Shaw është lojtar anglez i lindur më 12 korrik të vitit 1995.

Formacioni i sezonit në Ligën Premier sipas statistikave përfshin vetëm tre lojtarë të Man Cityt

Formacioni i sezonit në Ligën Premier sipas statistikave përfshin vetëm tre lojtarë të Man Cityt

Premier League
Notat e lojtarëve: Man Utd 0-0 Southampton, zhgënjen Casemiro

Notat e lojtarëve: Man Utd 0-0 Southampton, zhgënjen Casemiro

Premier League
Notat e lojtarëve, Man Utd 3-0 Bournemouth: Luke Shaw më i miri

Notat e lojtarëve, Man Utd 3-0 Bournemouth: Luke Shaw më i miri

Premier League
Nga Messi te Kroos, Skriniar dhe Rashford – 25 superyjet që janë të lirë të flasin me klube tjera

Nga Messi te Kroos, Skriniar dhe Rashford – 25 superyjet që janë të lirë të flasin me klube tjera

Shkumbin Pireva
Partneret e futbollistëve të Anglisë zhvendosen në hotelet e Katarit pas qëndrimit dhjetëditor në super jahtin luksoz

Partneret e futbollistëve të Anglisë zhvendosen në hotelet e Katarit pas qëndrimit dhjetëditor në super jahtin luksoz

Yjet
Kishte rast vdekje pak para ndeshjes së parë në Kampionatin Botëror, por Luke Shaw nuk pranoi të largohej

Kishte rast vdekje pak para ndeshjes së parë në Kampionatin Botëror, por Luke Shaw nuk pranoi të largohej

Përfaqësueset
Gjersa burrat e tyre luajnë për Anglinë në Botëror, të dashurat e lojtarëve fotografohen duke bërë ‘shopping’ në Katar

Gjersa burrat e tyre luajnë për Anglinë në Botëror, të dashurat e lojtarëve fotografohen duke bërë ‘shopping’ në Katar

Yjet
Formacioni i mundshëm i Anglisë në “Katar 2022” – a munden “Tre Luanët” ta fitojnë Kupën e Botës?

Formacioni i mundshëm i Anglisë në “Katar 2022” – a munden “Tre Luanët” ta fitojnë Kupën e Botës?

Përfaqësueset
Manchester United po mendon t’i blindojë me kontrata të reja pesë yjet e ekipit

Manchester United po mendon t’i blindojë me kontrata të reja pesë yjet e ekipit

Premier League
Pa Ronaldon, por me Gnabry dhe Antony – Formacioni i mundshëm dhe ai alternativë i Man Utd për sezonin e ri

Pa Ronaldon, por me Gnabry dhe Antony – Formacioni i mundshëm dhe ai alternativë i Man Utd për sezonin e ri

Premier League
Pa Maguiren, ndryshim qëndrimi për Ronaldon dhe taktikat e mundshme të Ten Hag te Unitedi

Pa Maguiren, ndryshim qëndrimi për Ronaldon dhe taktikat e mundshme të Ten Hag te Unitedi

Premier League
“Ky është shansi ynë më i mirë” – Rio Ferdinand zgjedh formacionin më të cilin Anglia duhet të luajë në Kupën e Botës

“Ky është shansi ynë më i mirë” – Rio Ferdinand zgjedh formacionin më të cilin Anglia duhet të luajë në Kupën e Botës

Përfaqësueset
Fletcher lehtëson tensionin mes lojtarëve të Man Utd dhe Rangnick

Fletcher lehtëson tensionin mes lojtarëve të Man Utd dhe Rangnick

Premier League
Tensione te Man Utd – Djajtë e Kuq pritet t’i kenë katër mungesa të rëndësishme ndaj Man Cityt, Ronaldo njëri nga ta

Tensione te Man Utd – Djajtë e Kuq pritet t’i kenë katër mungesa të rëndësishme ndaj Man Cityt, Ronaldo njëri nga ta

Premier League
Van Dijk, Mane e Bale: Formacioni startues i Southampton do të ishte i frikshëm nëse do t’i mbante lojtarët 

Van Dijk, Mane e Bale: Formacioni startues i Southampton do të ishte i frikshëm nëse do t’i mbante lojtarët 

Premier League
Dy formacione me lojtarët që tashmë janë konfirmuar se do luajnë në Kupën e Botës – skema të ndryshme, por të mbushura me yje

Dy formacione me lojtarët që tashmë janë konfirmuar se do luajnë në Kupën e Botës – skema të ndryshme, por të mbushura me yje

Përfaqësueset
Shaw: Ronaldo ka ndryshuar mentalitetin e Manchester Unitedit

Shaw: Ronaldo ka ndryshuar mentalitetin e Manchester Unitedit

Premier League
Roberto Carlos pretendon se Luke Shaw ishte lojtari më i mirë në Euro 2020

Roberto Carlos pretendon se Luke Shaw ishte lojtari më i mirë në Euro 2020

Ndërkombëtare
Sancho, Varane dhe Trippier – Formacioni i mundshëm i Manchester Unitedit në sezonin e ri

Sancho, Varane dhe Trippier – Formacioni i mundshëm i Manchester Unitedit në sezonin e ri

Premier League
Nga Pedri te Chiesa dhe Schick, kush janë 15 lojtarët që iu rrit vlera më shumë gjatë Euro 2020?

Nga Pedri te Chiesa dhe Schick, kush janë 15 lojtarët që iu rrit vlera më shumë gjatë Euro 2020?

Ndërkombëtare
Formacioni më i mirë i ‘Euro 2020’ sipas talkSPORT- Granit Xhaka në qendër të mesfushës

Formacioni më i mirë i ‘Euro 2020’ sipas talkSPORT- Granit Xhaka në qendër të mesfushës

Përfaqësueset
Mourinho nuk i ndal kritikat ndaj Luke Shaw pas humbjes së Anglisë në finale ndaj Italisë

Mourinho nuk i ndal kritikat ndaj Luke Shaw pas humbjes së Anglisë në finale ndaj Italisë

Përfaqësueset
Anglia shkon në pushimin e pjesës së parë me epërsi ndaj Italisë

Anglia shkon në pushimin e pjesës së parë me epërsi ndaj Italisë

Përfaqësueset
Luke Shaw shënoi golin më të shpejtë në histori të finaleve në Kampionatet Evropiane

Luke Shaw shënoi golin më të shpejtë në histori të finaleve në Kampionatet Evropiane

Përfaqësueset