Ka përfunduar ‘Euro 2020’ me Italinë kampione që në finalen e Wembleyt e mposhti Anglinë pas ekzekutimit të penalltive.

Reklama

Tashmë është përzgjedhur edhe formacioni më i mirë i këtij turneu, ku padyshim se nuk mund të mungojë golashënuesi më i mirë Cristiano Ronaldo.

Në portë ndodhet lojtari më i mirë i ‘Euro 2020’, gjegjësisht portieri i Azzurrëve, Gianluigi Donarumma.

Ronaldo u shpall golashënuesi më i mirë i ‘Euro 2020’ – arsyeja pse e la prapa Schickun Ronaldo u shpall golashënuesi më i mirë i ‘Euro 2020’ – arsyeja pse e la prapa Schickun

Mesfushori shqiptar që e përfaqëson Zvicrën, Granit Xhaka, pati një edicion të jashtëzakonshëm dhe nuk mund të mungonte në formacionin më të mirë të këtij Kampionati Evropian.

(Foto: talkSPORT)


Formacioni më i mirë i ‘Euro 2020’ sipas talkSPORT:

Portier: Gianluigi Donnarumma

Qendërmbrojtës: Harry Maguire, Giorgio Chiellini

Mbrojtës krahu: Luke Shaw, Joakim Maehle

Mesfushorë qendrorë: Granit Xhaka, Paul Pogba

Mesfushorë ofensivë: Kasper Dolberg, Federico Chiesa, Raheem Sterling

Sulmues: Cristiano Ronaldo


/Telegrafi/