LAJMI I FUNDIT:
Giorgio Chiellini

Giorgio Chiellini

313 Artikuj

Info

Giorgio Chiellini është futbollist italian i lindur më 14 gusht 1984 në Pisa.

“Kafshova Chiellinin”, si mund të kishte ndryshuar karriera e Luis Suarez

“Kafshova Chiellinin”, si mund të kishte ndryshuar karriera e Luis Suarez

La Liga
Lamtumira e një legjende nga sporti më i bukur në botë – pensionohet Chiellini

Lamtumira e një legjende nga sporti më i bukur në botë – pensionohet Chiellini

Serie A
Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Bundesliga
“E urreja të luaja kundër tij, ai më rrihte sa herë që ishim rivalë”, Pjanic flet për ish-bashkëlojtarin e tij

“E urreja të luaja kundër tij, ai më rrihte sa herë që ishim rivalë”, Pjanic flet për ish-bashkëlojtarin e tij

Shkumbin Pireva
“Shpirti i Luis Suarezit hyri në trupin e Juraj Kucka” – Sllovaku kafshoi kundërshtarin dhe mori karton të kuq direkt

“Shpirti i Luis Suarezit hyri në trupin e Juraj Kucka” – Sllovaku kafshoi kundërshtarin dhe mori karton të kuq direkt

Ndërkombëtare
Chellini parashikon fituesin e duelit gjysmëfinal mes Milanit dhe Interit në Ligën e Kampionëve – por tregon edhe kush me kë luan në finale

Chellini parashikon fituesin e duelit gjysmëfinal mes Milanit dhe Interit në Ligën e Kampionëve – por tregon edhe kush me kë luan në finale

Liga e Kampionëve
Ish yjet e Serie A gati për sezonin e ri në MLS – në mesin e tyre edhe Shaqiri dhe Vrioni

Ish yjet e Serie A gati për sezonin e ri në MLS – në mesin e tyre edhe Shaqiri dhe Vrioni

Serie A
Juventusi feston 125 vjetorin e themelimit: Poston disa nga thëniet më të bukura të lojtarëve për klubin

Juventusi feston 125 vjetorin e themelimit: Poston disa nga thëniet më të bukura të lojtarëve për klubin

Serie A
Takimi i Chiellinit dhe telefonata e Cherubinit, dalin detaje të reja në rastin e fitimeve kapitale të Juventusit

Takimi i Chiellinit dhe telefonata e Cherubinit, dalin detaje të reja në rastin e fitimeve kapitale të Juventusit

Serie A
Chiellini beson se nuk ka asnjë fajtor të vetëm në krizën e Juventusit

Chiellini beson se nuk ka asnjë fajtor të vetëm në krizën e Juventusit

Serie A
Chiellini ndjen keqardhje për gjendjen në të cilën ndodhet Juventusi

Chiellini ndjen keqardhje për gjendjen në të cilën ndodhet Juventusi

Serie A
Ekipi i ëndrrave të Juventusit: Zidane, Buffon dhe Del Piero, por nuk ka vend për Cristiano Ronaldon

Ekipi i ëndrrave të Juventusit: Zidane, Buffon dhe Del Piero, por nuk ka vend për Cristiano Ronaldon

Serie A
Harry Kane ka emëruar dy mbrojtësit më të ashpër me të cilët është përballur deri tani

Harry Kane ka emëruar dy mbrojtësit më të ashpër me të cilët është përballur deri tani

Ndërkombëtare
A kanë futbollistët më shumë sukses me femrat? Përgjigja e Chiellinit bëhet hit në rrjetet sociale

A kanë futbollistët më shumë sukses me femrat? Përgjigja e Chiellinit bëhet hit në rrjetet sociale

Yjet
Chiellini në rolin e volejbollistit, i shpëton mrekullisht kartonit të kuq pas lojës me dorë

Chiellini në rolin e volejbollistit, i shpëton mrekullisht kartonit të kuq pas lojës me dorë

Ligat tjera
Futbollistët e Juventusit shkojnë në stadium për ta përkrahur ish-kapitenin Giorgio Chiellini

Futbollistët e Juventusit shkojnë në stadium për ta përkrahur ish-kapitenin Giorgio Chiellini

Serie A
Klauzolat janë tani “A,B,C”-ja e kontratave të lojtarëve – por ka edhe prej atyre që janë të çuditshme

Klauzolat janë tani “A,B,C”-ja e kontratave të lojtarëve – por ka edhe prej atyre që janë të çuditshme

Ndërkombëtare
Nga Salah te Haaland, Verratti dhe Alaba – Formacioni i mbushur me yjet që nuk do të luajnë në Kupën e Botës

Nga Salah te Haaland, Verratti dhe Alaba – Formacioni i mbushur me yjet që nuk do të luajnë në Kupën e Botës

Përfaqësueset
Chiellini drejt transferimit në MLS, drejtuesit e klubit amerikan arrijnë në Itali

Chiellini drejt transferimit në MLS, drejtuesit e klubit amerikan arrijnë në Itali

Serie A
Allegri: Dybala dhe Chiellini do të jenë në Firence për ndeshje e fundit të sezonit

Allegri: Dybala dhe Chiellini do të jenë në Firence për ndeshje e fundit të sezonit

Serie A
Juventusit i largohet kapiteni Giorgio Chiellini, 560 ndeshje në 17 vite si bardhezi dhe 20 trofe të fituar

Juventusit i largohet kapiteni Giorgio Chiellini, 560 ndeshje në 17 vite si bardhezi dhe 20 trofe të fituar

Serie A
Juventusi etiketon dy emra si pasues të Chiellinit

Juventusi etiketon dy emra si pasues të Chiellinit

Serie A
Chiellini pas finales në Coppa Italia: Do t’i them lamtumirë Juventusit, Interi ishte më i fortë

Chiellini pas finales në Coppa Italia: Do t’i them lamtumirë Juventusit, Interi ishte më i fortë

Ndërkombëtare
Chiellini: Dashuria për Juven nuk mbaron kurrë, por duhet t’i shqyrtoj gjërat

Chiellini: Dashuria për Juven nuk mbaron kurrë, por duhet t’i shqyrtoj gjërat

Serie A