LAJMI I FUNDIT:

“E urreja të luaja kundër tij, ai më rrihte sa herë që ishim rivalë”, Pjanic flet për ish-bashkëlojtarin e tij

“E urreja të luaja kundër tij, ai më rrihte sa herë që ishim rivalë”, Pjanic flet për ish-bashkëlojtarin e tij

Përfaqësuesi i Bosnjës dhe Hercegovina, Miralem Pjanic ka folur për ish-bashkëlojtarin e tij nga Juventusi, Giorgio Chiellini, në podkastin e Aperibiza.

Ai vuri në dukje se kur luante për Romën, e urrente të luante kundër tij, por se e donte kur ata ndanin zhveshtoren në Juventus.

“E urreja të luaja kundër Chiellinit dhe më pas u dashurova me të në Juventus. Ai është një djalë i jashtëzakonshëm, një shok skuadre fantastik dhe nuk kam nevojë të flas për cilësitë e tij të lojës”, ka thënë fillimisht Pjanic.

“Kur luaja kundër tij, ai më rrihte gjatë gjithë kohës. Gjëja qesharake është se ai të rrah dhe më pas bën sikur nuk të ka bërë asgjë dhe fillon të kërkojë falje”.

“Ai puth kundërshtarin që arbitri të mos i jepi një karton të verdhë, ai ishte i zgjuar dhe ta kisha atë në skuadër, më bëri shumë më të qetë”, përfundoi boshnjaku.

Pjanic dhe Chiellini kanë luajtur së bashku në fanellën e Juventusit nga viti 2016 deri në vitin 2020, pas së cilës mesfushori iu bashkua radhëve të Barcelonës.

Boshnjaku është aktualisht një futbollist i ekipit Sharjah në Emiratet e Bashkuara Arabe ndërsa Giorgio është anëtar i Los Angeles FC. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

La Liga
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori