LAJMI I FUNDIT:

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Kane zbulon mbrojtësit më të vështirë me të cilët është përballur në karrierën e tij

Sulmuesi i Bayern Munich dhe Anglisë, Harry Kane ka zbuluar mbrojtësit më të vështirë me të cilët është ballafaquar në karrierën e tij.

Për dhjetë vitet e fundit, Kane ka qenë njëri ndër sulmuesit më të spikatur në botën e futbollit, duke dhuruar vazhdimisht paraqitje të mira, për klubin dhe kombëtaren.

Anglezi u largua nga Tottenhami aty ku u formësua si futbollist dhe iu bashkua gjatë verës gjigantit gjerman Bayern Munich.

Në një intervistë për EPSN, Kane ka listuar Giorgio Chiellinin dhe legjendën e Chelseat, John Terry si dy prej mbrojtësve më të vështirë me të cilët është ballafaquar.

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

“Mbrojtësit më të vështirë me të cilët jam ballafaquar? Po, jam përballur me John Terryn në vitet e hershme të karrierës sime dhe gjithmonë kam menduar se ai është njëri ndër mbrojtësit më të mirë në botë. Shumë i zgjuar, shumë inteligjent. Dhe pastaj, Chiellini, ju e dini, ndaj Italisë, ndaj Juventusit. Ai ishte shumë i zgjuar po ashtu, shumë i fortë, i mirë në ajër, kështu që do të shkoj me këta dy”, ka thënë Kane.

John Terry do të mbahet mend si njëri nga lojtarët më të mirë në histori të Ligës Premier, teksa sukeset e tij janë arritur nga vetëm një pjesë e vogël e lojtarëve.

Ndërkohë, Chiellini është ende një futbollist aktiv dhe luan në Los Angeles Galaxy në Amerikë dhe konsiderohet si njëri nga mbrojtësit më të zgjuar dhe më të mirë fizikisht në histori të kësaj loje.

Kane do të rikthehet në aksion të shtunën e 9 dhjetorit, kur Bayern do të përballet me Eintracht Frankfurtit në përpjekje për të mbajtur hapin me liderin Bayer Leverkusen./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Zidane e ka refuzuar Man Unitedin për dy arsye qesharake

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

La Liga
Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Premier League
Kalo në kategori