LAJMI I FUNDIT:

Dy formacione me lojtarët që tashmë janë konfirmuar se do luajnë në Kupën e Botës – skema të ndryshme, por të mbushura me yje

Dy formacione me lojtarët që tashmë janë konfirmuar se do luajnë në Kupën e Botës – skema të ndryshme, por të mbushura me yje

Përfaqësuese të mëdha të futbollit botëror tashmë kanë rezervuar vendet e tyre në Botërorin e Katarit për vitin e ardhshëm.

Reklama

Anglia, Brazili, Argjentina, Franca, Gjermania, Spanja, Belgjika dhe Holanda tashmë janë kualifikuar për turneun që mbahet në fund të vitit të ardhshëm.

Kjo do të thotë se yjet si Harry Kane, Kylian Mbappe, Lionel Messi dhe Neymar do të kenë shansin e tyre në skenën botërore edhe një herë.

Sulmuesi anglez kryeson formacionin me lojtarë të përfaqësuesve të tjera, që pritet të kenë paraqitje të mira në Kupën e Botës.

Foto: SunSport

Ai është në një skemë 4-2-3-1 së bashku me yjet e Paris Saint-Germain, Messi, Neymar dhe Mbappe.

Pas tyre është një dyshe e mesfushës si Paul Pogba dhe Kevin De Bruyne.

Duke pasur parasysh se Pogba dhe De Bruyne mund të dalin përpara, katërshja e pasme duhet të jetë e fortë dhe me përvojë në nivelet më të larta.

Të preferuarit e Tre Luanëve, Kyle Walker dhe Luke Shaw, pozicionohen në krah, derisa Raphael Varane, është partner në qendër me Virgil van Dijk.

Një tjetër formacion është paraqitur, duke mos përfshirë emrat më lartë dhe në një skemë me tre mbrojtës

Alisson është në portë, ndërsa Marquinhos, Thiago Silva e Antonio Rudiger janë të vendosur para tij.

Fabinho është partner në mesfushë me kroatin, Luka Modric, pas Antoine Griezmannit të Francës në treshen e mesfushës, me Reece James të Anglisë dhe Jordi Alba të Spanjës që japin topa nga krahu.

Në sulm janë dy golashënues të dëshmuar – Karim Benzema dhe Romelu Lukaku, që përmbyllin këtë formacion të dytë. /Telegrafi/

Foto: SunSport

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori