LAJMI I FUNDIT:
Antonio Rudiger

Antonio Rudiger

275 Artikuj

Info

Antonio Rudiger është futbollist gjerman i lindur më 3 mars 1993.

Munguan vetëm grushtet mes tyre – sqarohet situata mes Rudiger dhe Fullkrug

Munguan vetëm grushtet mes tyre – sqarohet situata mes Rudiger dhe Fullkrug

Përfaqësueset
Al Nassr bën çmendurinë – ofron 100 milionë euro për top yllin e Real Madridit

Al Nassr bën çmendurinë – ofron 100 milionë euro për top yllin e Real Madridit

Ndërkombëtare
Tension në kampin e Gjermanisë – Rudiger përleshet me një bashkëlojtar

Tension në kampin e Gjermanisë – Rudiger përleshet me një bashkëlojtar

Përfaqësueset
Ora që shihni në dorën e Rudiger është 30 herë më e shtrenjtë se trofeu i Ligës së Kampionëve me të cilin ai ka pozuar

Ora që shihni në dorën e Rudiger është 30 herë më e shtrenjtë se trofeu i Ligës së Kampionëve me të cilin ai ka pozuar

Liga e Kampionëve
Si do të duket formacioni i Real Madridit sezonin e ardhshëm? – yje si Vinicius, Mbappe, Bellingham udhëheqin

Si do të duket formacioni i Real Madridit sezonin e ardhshëm? – yje si Vinicius, Mbappe, Bellingham udhëheqin

La Liga
UEFA zgjedh formacionin më të mirë të sezonit në Ligën e Kampionëve – ka befasi

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të sezonit në Ligën e Kampionëve – ka befasi

Liga e Kampionëve
“Modric qëndron, por unë jam lideri i Real Madridit” – Rudiger flet për pozitën e tij te Los Blancos

“Modric qëndron, por unë jam lideri i Real Madridit” – Rudiger flet për pozitën e tij te Los Blancos

La Liga
“Më pëlqen të luaj përballë kundërshtarëve si Toni” – Fullkrug ka folur për Rudigerin dhe përballjen e tyre në finale

“Më pëlqen të luaj përballë kundërshtarëve si Toni” – Fullkrug ka folur për Rudigerin dhe përballjen e tyre në finale

Liga e Kampionëve
UEFA “zbuloi” një foto të vjetër: Dy shokët do të kenë një sherr të madh në finalen e Ligës së Kampionëve

UEFA “zbuloi” një foto të vjetër: Dy shokët do të kenë një sherr të madh në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Festimi i veçantë i Rudiger: 70 metra sprint në stilin e tij!

Festimi i veçantë i Rudiger: 70 metra sprint në stilin e tij!

Liga e Kampionëve
Bellingham dhe gjashtë lojtarë të tjerë të Real Madridit do të fitojnë titullin e parë të ligës këtë sezon

Bellingham dhe gjashtë lojtarë të tjerë të Real Madridit do të fitojnë titullin e parë të ligës këtë sezon

La Liga
Pasi e ndali Haalandin, Rudiger kërcënon edhe Mbappen: Nëse më kalon në finale, do ta thyej atë 

Pasi e ndali Haalandin, Rudiger kërcënon edhe Mbappen: Nëse më kalon në finale, do ta thyej atë 

Liga e Kampionëve
Haaland dhe dy sulmues të tjerë kanë dështuar në testin e Rudiger në Champions – a do të jetë Kane i radhës?

Haaland dhe dy sulmues të tjerë kanë dështuar në testin e Rudiger në Champions – a do të jetë Kane i radhës?

Liga e Kampionëve
Veprim i pakuptueshëm nga Rudiger ndaj policit në tunelin e Santiago Bernabeut

Veprim i pakuptueshëm nga Rudiger ndaj policit në tunelin e Santiago Bernabeut

La Liga
Si e “tradhtoi” Rudiger shokun e tij më të mirë në futboll gjatë ekzekutimit të penalltive në Man City-Real

Si e “tradhtoi” Rudiger shokun e tij më të mirë në futboll gjatë ekzekutimit të penalltive në Man City-Real

Liga e Kampionëve
Gjëja e parë që bënë lojtarët e Real Madridit pas penalltisë fituese të Rudigerit kundër Man Cityt

Gjëja e parë që bënë lojtarët e Real Madridit pas penalltisë fituese të Rudigerit kundër Man Cityt

Liga e Kampionëve
Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Liga e Kampionëve
Ancelotti planifikon taktikë të ngjashme për ndeshjen kthyese ndaj Man Cityt, por me ndryshime në formacion

Ancelotti planifikon taktikë të ngjashme për ndeshjen kthyese ndaj Man Cityt, por me ndryshime në formacion

Liga e Kampionëve
“Distancohem me vendosmëri nga çdo lloj ekstremizmi”, Rudiger mbrohet pas pretendimeve të gazetarit gjerman

“Distancohem me vendosmëri nga çdo lloj ekstremizmi”, Rudiger mbrohet pas pretendimeve të gazetarit gjerman

Ndërkombëtare
Rudiger merr masa ligjore, denoncon gazetarin që e lidhi me një organizatë terroriste

Rudiger merr masa ligjore, denoncon gazetarin që e lidhi me një organizatë terroriste

Ndërkombëtare
Nga dy yje në secilën pozitë – Real Madridi i sezonit të ardhshëm duket i frikshëm me Mbappe, Davies dhe Alexander-Arnold

Nga dy yje në secilën pozitë – Real Madridi i sezonit të ardhshëm duket i frikshëm me Mbappe, Davies dhe Alexander-Arnold

La Liga
Sa paguhen në javë dhe sezon yjet e Real Madridit, befasuese se kush e përbën top 15-shen

Sa paguhen në javë dhe sezon yjet e Real Madridit, befasuese se kush e përbën top 15-shen

La Liga
Real Madridit i rikthehen dy yjet nga lëndimi, të gatshëm për ‘derbin’ ndaj Gironas

Real Madridit i rikthehen dy yjet nga lëndimi, të gatshëm për ‘derbin’ ndaj Gironas

La Liga
Ancelotti jep detaje rreth lëndimeve të tre yjeve Vinicius Jr, Rudiger e Camavinga

Ancelotti jep detaje rreth lëndimeve të tre yjeve Vinicius Jr, Rudiger e Camavinga

La Liga