LAJMI I FUNDIT:

Shaw: Ronaldo ka ndryshuar mentalitetin e Manchester Unitedit

Shaw: Ronaldo ka ndryshuar mentalitetin e Manchester Unitedit

Mbrojtësi anglez, Luke Shaw ka thënë se Cristiano Ronaldo ka ndryshuar ekipin e Manchester Unitedit me mentalitetin e tij “të pabesueshëm”.

Reklama

Shaë ka thënë se lojtarët ndjekin shembullin e shokut të tyre portugez kur bëhet fjalë për fokusin e tij në stërvitje dhe profesionalizmin, me mbrojtësin që beson se lidershipi i Ronaldos mund të çojë në përmirësimin e gjithë ekipit.

Sidoqoftë, vendosmëria e Unitedit po testohet në fillim të sezonit pasi tre humbje në shtator dhe një barazim zhgënjyes kundër Everton në fillim të tetorit kanë ftohur ndjenjat e ngrohta që kur Ronaldo njoftoi për herë të parë kthimin e tij në Old Trafford.

Efekti Ronaldo, Manchester Unitedit i shtohen 550 milionë funte në vlerën e aksioneve në vetëm disa javë
Lexo po ashtu Efekti Ronaldo, Manchester Unitedit i shtohen 550 milionë funte në vlerën e aksioneve në vetëm disa javë

“Ju e njihni yllin që ai është, atë që ka bërë gjatë shumë viteve, është thjesht e pabesueshme të jesh në një zhveshtore me të”, ka thënë fillimisht Shaw për BBC Radio 5 Live.

“Ju e shihni mënyrën sesi ai sillet, sa profesionist është. Është e qartë për mua pse ai ka qenë në krye për kaq shumë vite”.

“Mendësia e tij është e pakalueshme. Unë mendoj se ai me të vërtetë e ka përmirësuar atë brenda dhe përreth zhveshtores”, përfundoi anglezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori