LAJMI I FUNDIT:

Luke Shaw shënoi golin më të shpejtë në histori të finaleve në Kampionatet Evropiane

Luke Shaw shënoi golin më të shpejtë në histori të finaleve në Kampionatet Evropiane

Anglia bëri një fillim ëndërrues të finales së parë të tyre n Kampionatin Evropian ndërsa Luke Shaw bëri që Wembley të ushtonte në festime, sidomos nga tifozët e Tre Luanëve.

Reklama

Mbrojtësi i majtë i Manchester United hyri në zonën e Italisë, derisa u shërbye nga Kieran Trippier.

Nga ky aksion i vrullshëm, anëtari i Djajve të Kuq plasoi një goditje volej për të mposhtur kështu Giannluiggi Donnarumman.

Vetëm dy minuta lojë dhe Anglia kalon në epërsi ndaj Italisë
Lexo po ashtu Vetëm dy minuta lojë dhe Anglia kalon në epërsi ndaj Italisë

Tifozët brenda stadiumit shpërthyen në festë, ndërsa Shaw u bashkua me bashkëlojtarët për të bërë një gjë të tillë.

1 minutë dhe 57 sekonda ishte koha kur Shaw qëlloi saktë në portën e Gianluigi Donnarumma dhe ky ëhstë një rekord në finale të Kampionateve Evropiane.

Asnjëherë nuk ka ndodhur më parë që një gol të shënohet kaq herët në turneun më të madh për kombëtare në Kontinentin e Vjetër. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Serie A
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori