LAJMI I FUNDIT:

Elvis Presley

66 Artikuj

Priscilla tregon se përse nuk u martua kurrë pas Elvis Presleyt

Priscilla tregon se përse nuk u martua kurrë pas Elvis Presleyt

Yjet
Trailer-i i ri i filmit “Priscilla” zbulon fustanin ikonik të nusërisë, me të cilin u martua me Elvis Presleyn

Trailer-i i ri i filmit “Priscilla” zbulon fustanin ikonik të nusërisë, me të cilin u martua me Elvis Presleyn

TV / Film
Filmat e rinj të kësaj vjeshte: Titujt që priten me padurim

Filmat e rinj të kësaj vjeshte: Titujt që priten me padurim

TV / Film
Dhjetë personalitetet që ndryshuan botën në shekullin XX

Dhjetë personalitetet që ndryshuan botën në shekullin XX

Histori
Palltoja e Elvis Presleyt shitet për më shumë se 100 mijë euro

Palltoja e Elvis Presleyt shitet për më shumë se 100 mijë euro

Yjet
“Rock and Roll Hall of Fame”, shko në dreq të mallkuar!

“Rock and Roll Hall of Fame”, shko në dreq të mallkuar!

Muzika
Zbulohet shkaku i vdekjes së Lisa Marie Presley

Zbulohet shkaku i vdekjes së Lisa Marie Presley

Yjet
Vdes në moshën 54-vjeçare vajza e vetme e Elvis Presleyt, Lisa Marie Presley

Vdes në moshën 54-vjeçare vajza e vetme e Elvis Presleyt, Lisa Marie Presley

Muzikë
Pse Dylani zgjodhi këtë foto, për kopertinën e librit të fundit?

Pse Dylani zgjodhi këtë foto, për kopertinën e librit të fundit?

Muzika
Robbie Williams thyen rekordin e Elvis Presleyt, arrin në pozitën e parë në toplistat britanike me albumin e 14-të me radhë

Robbie Williams thyen rekordin e Elvis Presleyt, arrin në pozitën e parë në toplistat britanike me albumin e 14-të me radhë

Muzikë
A e shkaktoi ‘kapsllëku kronik’ vdekjen e Elvis Presley?

A e shkaktoi ‘kapsllëku kronik’ vdekjen e Elvis Presley?

Të tjera
44 vjet nga vdekja e Elvis Presleyt

44 vjet nga vdekja e Elvis Presleyt

Yjet
Kitara e Elvis Presley shitet në ankand për 450 mijë funte

Kitara e Elvis Presley shitet në ankand për 450 mijë funte

Yjet
Kitara e Elvis Presleyt shitet në ankand për 1.32 milion dollarë

Kitara e Elvis Presleyt shitet në ankand për 1.32 milion dollarë

Muzikë
Autopsia konfirmon se nipi i Elvis Presleyt, Benjamin Keough kreu vetëvrasje

Autopsia konfirmon se nipi i Elvis Presleyt, Benjamin Keough kreu vetëvrasje

Yjet
Në moshën 27 vjeçare vdes nipi i Elvis Presley

Në moshën 27 vjeçare vdes nipi i Elvis Presley

Yjet
Takimi historik në Shtëpinë e Bardhë: Richard Nixon – Elvis Presley

Takimi historik në Shtëpinë e Bardhë: Richard Nixon – Elvis Presley

Muzika
Njëzetedy të famshmit që u refuzuan në fillimet e tyre, por tani janë të famshëm botërisht

Njëzetedy të famshmit që u refuzuan në fillimet e tyre, por tani janë të famshëm botërisht

Yjet
Me lansimin e albumit të ri “Changes”, Justin Bieber thyen rekordin legjendar të Elvis Presley

Me lansimin e albumit të ri “Changes”, Justin Bieber thyen rekordin legjendar të Elvis Presley

Yjet
Si do dukeshin këta 13 këngëtarë nëse do ishin gjallë sot?

Si do dukeshin këta 13 këngëtarë nëse do ishin gjallë sot?

Yjet
Si do dukeshin sot këta 12 njerëz të famshëm nëse do të ishin akoma gjallë?

Si do dukeshin sot këta 12 njerëz të famshëm nëse do të ishin akoma gjallë?

Yjet
Emrat më të suksesshëm në muzikë, në 50 vitet e fundit

Emrat më të suksesshëm në muzikë, në 50 vitet e fundit

Cult+
Michael Jackson në krye të listës së yjeve, imazhet e të cilëve vazhdojnë të fitojnë edhe pse ata nuk jetojnë më

Michael Jackson në krye të listës së yjeve, imazhet e të cilëve vazhdojnë të fitojnë edhe pse ata nuk jetojnë më

Yjet
Sëmundjet e shumta të Elvisit në vitet e fundit të jetës dhe mijëra dozat e barnave të përshkruara

Sëmundjet e shumta të Elvisit në vitet e fundit të jetës dhe mijëra dozat e barnave të përshkruara

Po Flitet