LAJMI I FUNDIT:

Me lansimin e albumit të ri “Changes”, Justin Bieber thyen rekordin legjendar të Elvis Presley

Me lansimin e albumit të ri “Changes”, Justin Bieber thyen rekordin legjendar të Elvis Presley

Albumi i shtatë i muzikantit të njohur Justin Bieber, “Changes”, ka debutuar në krye të tabelës ‘Billboard’ të SHBA-së, duke e mposhtur kështu një rekord të vendosur nga Elvis Presley 59 vjet më parë.

Këngëtari kanadez tani është artisti më i ri (25-vjeçar) që arrin të jetë në vendin e parë me të shtatë albumet teksa “Changes” shiti mbi 230 mijë kopje në javën e parë të lansimit.

Bieber është artisti më i ri që arrin diçka të tillë, ndërkohë që Elvis Presley e bëri të vetin këtë rekord në 1961, në moshën 26-vjeçare.

Justin Bieber (Foto: Getty Images/Guliver)

Justin fillimisht e kryesoi listën në vitin 2010 në moshën 16-vjeçare, me albumin e tij të parë, My World 2.0. I njëjti është aktualisht në krye të listave të këngëve edhe në R&B dhe të vendit.

Albumi “Blue Hawai” i Presleyt me hite si “Can’t help falling in love” apo “Rock-A-Hula-Baby”, ishte ai që e bëri në atë kohë këngëtarin më të ri me shtatë albume në vendin e parë të klasifikimeve, por tani, 59 vite më vonë, në fron ngjitet Justin.

Të gjitha lajmet nga Justin Bieber
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Justin Bieber

“Changes” është albumi i parë i yllit të muzikës pop në pesë vite dhe debutoi ashtu siç pritej, si më i shituri, jo vetëm në SHBA por edhe në vende të tjera të botës.

Justin Bieber (Foto: Getty Images/Guliver)

Siç është raportuar, në shumë prej këngëve vjen me tekste për bashkëshorten e tij, Hailey Baldwin, me të cilën u martua në 2019. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Adelina Ismaili me një tjetër postim i dërgon mesazh indirekt Shefqet Krasniqit: Këtu jemi Gjergj Kastrioti, feja jonë është Shqiptaria

Adelina Ismaili me një tjetër postim i dërgon mesazh indirekt Shefqet Krasniqit: Këtu jemi Gjergj Kastrioti, feja jonë është Shqiptaria

Magazina
Grimeri Dario Doka befason me deklaratën e tij për Meriton Mjekiqin: Më ftoi për një marrëdhënie katërshe në hotel

Grimeri Dario Doka befason me deklaratën e tij për Meriton Mjekiqin: Më ftoi për një marrëdhënie katërshe në hotel

Magazina
Nisin xhirimet e

Nisin xhirimet e "O Sa Mirë" për sezonin rikthyes

Magazina
Nuk u mjaftua nga martesa me sipërmarrësin gjerman dhe lidhja me futbollistin e njohur - Edona James tregon se çfarë kërkon nga një mashkull

Nuk u mjaftua nga martesa me sipërmarrësin gjerman dhe lidhja me futbollistin e njohur - Edona James tregon se çfarë kërkon nga një mashkull

Magazina

"Ajo ka rrënjë edhe këtu", mediat në Bosnje shkruajnë për origjinën gjysmë-boshnjake të Dua Lipës nga ana e nënës

Magazina

"Tradhtia është prerje në besë, të dënohet me burg" - përplasen Romeo dhe Heidi në debatin e tyre brenda shtëpisë

Magazina
Kalo në kategori