LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet shkaku i vdekjes së Lisa Marie Presley

Zbulohet shkaku i vdekjes së Lisa Marie Presley

Familja e Lisa Marie Presley thuhet se nënshkroi një urdhër-mos-reanimim përpara se këngëtarja të vdiste pas një arresti të dytë kardiak në spital.

Burime më parë kishin thënë se këngëtarja u shpall e vdekur pasi u dërgua me urgjencë në spital të enjten, duke bërë që mjekët ta fusnin në koma.

Megjithatë, me lajmin për gjendjen e saj “kritike”, familja e këngëtares vendosi të nënshkruajë dokumentin në rast se ajo pëson një arrest tjetër kardiak – gjë që ndodhi, sipas TMZ.

Foto: Getty Images

Detaje të mëtejshme të vdekjes së saj vijnë pasi Lisa Marie u gjet e pavetëdijshme në shtëpinë e saj në Kaliforni nga punonjësja e shtëpisë së saj.

Nëna e saj, Priscilla Presley, më vonë konfirmoi se “vajza e saj e bukur Lisa Marie kishte ndërruar jetë”.

Foto: Backgrid

“Ajo ishte gruaja më e pasionuar, e fortë dhe e dashur që kam njohur ndonjëherë”, tha ajo në një deklaratë të ndarë me media të ndryshme.

Të premten, përfaqësuesit e familjes e thanë se ajo do të prehej pranë babait të saj, Elvis Presley, dhe djalit Benjamin, në Graceland.

Foto: Frank Carroll

Ajo ka lënë pas nënën e saj dhe tre vajzat: Riley, 33, dhe binjakët 14-vjeçarë, Finley dhe Harper, të cilët tani janë vendosur të trashëgojnë pasurinë ikonë të Tennessee.

Pavarësisht se këngëtarja e ndjerë thuhet se humbi shumicën e trashëgimisë së saj prej 100 milionë dollarësh gjatë viteve, shtëpia e Elvisit vlen 400 deri në 500 milionë dollarë, sipas Rolling Stone. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Vesa Vllasaliu vihet në siklet gjatë podcastit, moderatori heq bluzën dhe i shfaqet me fanellë të Mërgim Berishës

Vesa Vllasaliu vihet në siklet gjatë podcastit, moderatori heq bluzën dhe i shfaqet me fanellë të Mërgim Berishës

Magazina
Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Burri që gjuajti me telefon Bebe Rexhën gjatë koncertit të saj, mund t'i shpëtojë burgut pasi bëri 40 ditë shërbim në komunitet

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Mimoza Kusari: Rrogën e parë e kam marr duke qepur jelekë dhe veshje tradicionale me ari në Gjakovë

Mimoza Kusari: Rrogën e parë e kam marr duke qepur jelekë dhe veshje tradicionale me ari në Gjakovë

Magazina
“Mua mos ma trego dashurinë me fjalë”- Përplasen Heidi dhe Romeo në “Big Brother Vip Albania”

“Mua mos ma trego dashurinë me fjalë”- Përplasen Heidi dhe Romeo në “Big Brother Vip Albania”

Magazina
Zarf i zi në “Big Brother Vip Albania” Ilnisa dënohet nga ‘Vëllai i Madh’

Zarf i zi në “Big Brother Vip Albania” Ilnisa dënohet nga ‘Vëllai i Madh’

Magazina
Kalo në kategori