LAJMI I FUNDIT:
David Alaba

David Alaba

233 Artikuj

Info

David Alaba është futbollist austriak i lindur më 24 korrik 1992.

Alaba me statistika të pabesueshme – austriaku di vetëm të fitojë

Alaba me statistika të pabesueshme – austriaku di vetëm të fitojë

La Liga
CIES zgjedh 11-shet më të mira të pesë ligave të mëdha të futbollit për vitin 2021, befasi të ndryshme në secilin kampionat

CIES zgjedh 11-shet më të mira të pesë ligave të mëdha të futbollit për vitin 2021, befasi të ndryshme në secilin kampionat

Shkumbin Pireva
Isco dhe David Alaba infektohen me COVID-19, mungojnë ndaj Athletic Bilbaos

Isco dhe David Alaba infektohen me COVID-19, mungojnë ndaj Athletic Bilbaos

La Liga
David Alaba dyshohet për COVID-19, mund të mungojë ndaj Athletic Bilbaos

David Alaba dyshohet për COVID-19, mund të mungojë ndaj Athletic Bilbaos

La Liga
Guardiola i telefonoi Alabas para se të transferohej në Real Madrid, por austriaku ishte zgjedhur tashmë Mbretërit

Guardiola i telefonoi Alabas para se të transferohej në Real Madrid, por austriaku ishte zgjedhur tashmë Mbretërit

Premier League
David Alaba shënon super gol nga goditja e dënimit ndaj Sheriff Tiiraspol në Ligën e Kampionëve

David Alaba shënon super gol nga goditja e dënimit ndaj Sheriff Tiiraspol në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
David Alaba, lideri i ri i mbrojtjes së Real Madridit

David Alaba, lideri i ri i mbrojtjes së Real Madridit

La Liga
Mbretërit dominojnë në ‘El Clasico’: Real Madridi mposht Barcelonën në një Camp Nou të zhurmshëm

Mbretërit dominojnë në ‘El Clasico’: Real Madridi mposht Barcelonën në një Camp Nou të zhurmshëm

La Liga
Heshtet Camp Nou: David Alaba debuton me super gol në El Clasico

Heshtet Camp Nou: David Alaba debuton me super gol në El Clasico

La Liga
Alaba flet për përshtatjen e lehtë në Spanjë: Gjithmonë kam dashur të luaj për Realin

Alaba flet për përshtatjen e lehtë në Spanjë: Gjithmonë kam dashur të luaj për Realin

La Liga
Zbulohen dhjetë klauzolat më të mëdha në botën e futbollit, të gjitha janë ‘skandaloze’

Zbulohen dhjetë klauzolat më të mëdha në botën e futbollit, të gjitha janë ‘skandaloze’

Ndërkombëtare
Historia e veçantë e futbollistit të Malishevës, Ronald Sobowale: Kushëri i Alabas, ka luajtur te Chelsea dhe Middlesbrough

Historia e veçantë e futbollistit të Malishevës, Ronald Sobowale: Kushëri i Alabas, ka luajtur te Chelsea dhe Middlesbrough

Superliga
Vendimi i qëlluar Carlo Ancelottit për David Alaban – do të luajë vetëm në qendër të mbrojtjes si pasardhës i Sergio Ramos

Vendimi i qëlluar Carlo Ancelottit për David Alaban – do të luajë vetëm në qendër të mbrojtjes si pasardhës i Sergio Ramos

Liga e Kampionëve
Cila skuadër është më e mirë, formacioni i Real Madridit me moshë mesatare 31 apo 21.6 vjet?

Cila skuadër është më e mirë, formacioni i Real Madridit me moshë mesatare 31 apo 21.6 vjet?

La Liga
Pa Messin dhe Ramosin – Kush është aktualisht ylli më i madh në La Liga?

Pa Messin dhe Ramosin – Kush është aktualisht ylli më i madh në La Liga?

La Liga
Florentino Perez e bën të qartë, vetëm pesë lojtarë të paprekshëm te Real Madridi

Florentino Perez e bën të qartë, vetëm pesë lojtarë të paprekshëm te Real Madridi

La Liga
Zbulohen detajet e marrëveshjes: Alaba u bashkua si futbollist i lirë me Realin, por do t’i kushtojë 126 milionë euro madrilenëve

Zbulohen detajet e marrëveshjes: Alaba u bashkua si futbollist i lirë me Realin, por do t’i kushtojë 126 milionë euro madrilenëve

La Liga
Alaba infektohet me COVID-19

Alaba infektohet me COVID-19

La Liga
Fjalët e para të David Alaba si lojtar i Real Madridit: Klubi ma ofroi numrin 4, jam i lumtur që jam këtu

Fjalët e para të David Alaba si lojtar i Real Madridit: Klubi ma ofroi numrin 4, jam i lumtur që jam këtu

La Liga
Alaba prezantohet te Real Madridi, do ta mbajë fanellën me numër 4

Alaba prezantohet te Real Madridi, do ta mbajë fanellën me numër 4

La Liga
‘Gjashtë nënshkrimet’ e Ancelottit për formacionin e tij titullar te Real Madridi

‘Gjashtë nënshkrimet’ e Ancelottit për formacionin e tij titullar te Real Madridi

La Liga
Yjet, zbulimet dhe befasitë e Euro 2020 në fazën e grupeve

Yjet, zbulimet dhe befasitë e Euro 2020 në fazën e grupeve

Përfaqësueset
Alaba paralajmëron Italianë: Austria do ta vazhdojë ëndrrën

Alaba paralajmëron Italianë: Austria do ta vazhdojë ëndrrën

Përfaqësueset
Kombëtarja e Austrisë është ‘Made in Red Bull’ – tetë lojtarët kryesorë janë rritur në klubin që financohet nga pija e njohur energjike

Kombëtarja e Austrisë është ‘Made in Red Bull’ – tetë lojtarët kryesorë janë rritur në klubin që financohet nga pija e njohur energjike

Përfaqësueset