LAJMI I FUNDIT:
David Alaba

David Alaba

233 Artikuj

Info

David Alaba është futbollist austriak i lindur më 24 korrik 1992.

Messi, Suarez, Ronaldo, Mbappe: Euro 2020 vs Copa America – kush do të fitonte?

Messi, Suarez, Ronaldo, Mbappe: Euro 2020 vs Copa America – kush do të fitonte?

Ndërkombëtare
Ronaldo dhe tri transferime tjera të mëdha – Formacioni i mundshëm i Ancelottit te Real Madridi

Ronaldo dhe tri transferime tjera të mëdha – Formacioni i mundshëm i Ancelottit te Real Madridi

La Liga
Alaba: Nuk kam konsideruar shumë klube, por Real Madridi ishte i pari në listë

Alaba: Nuk kam konsideruar shumë klube, por Real Madridi ishte i pari në listë

La Liga
Zyrtare: David Alaba, lojtar i ri i Real Madridit

Zyrtare: David Alaba, lojtar i ri i Real Madridit

La Liga
Alaba tashmë gjendet në Madrid, ka vizituar edhe qendrën stërvitore të klubit mbretëror

Alaba tashmë gjendet në Madrid, ka vizituar edhe qendrën stërvitore të klubit mbretëror

La Liga
Bayerni përshëndet tre legjendat e klubit dhe trajnerin Flick që largohen si të lirë nga Allianz Arena

Bayerni përshëndet tre legjendat e klubit dhe trajnerin Flick që largohen si të lirë nga Allianz Arena

Bundesliga
Alaba nënshkruan pjesën e parë të kontratës me Real Madridin

Alaba nënshkruan pjesën e parë të kontratës me Real Madridin

La Liga
Gjesti i madh nga David Alaba, blen aksione te skuadra e fëmijërisë për ta shpëtuar nga falimentimi

Gjesti i madh nga David Alaba, blen aksione te skuadra e fëmijërisë për ta shpëtuar nga falimentimi

Ndërkombëtare
“Është një vendim i mirë dhe mendoj se ai ka bërë mirë që ka zgjedhur Real Madridi”, legjenda austriake vlerëson Alaban

“Është një vendim i mirë dhe mendoj se ai ka bërë mirë që ka zgjedhur Real Madridi”, legjenda austriake vlerëson Alaban

Ndërkombëtare
Arrihet marrëveshja Real Madrid-Alaba, zbulohen detajet e kontratës dhe përfitimet

Arrihet marrëveshja Real Madrid-Alaba, zbulohen detajet e kontratës dhe përfitimet

La Liga
Joshua Kimmich zbulon të ardhmen e David Alabas: Nuk është keq të shkosh te Real Madridi pas Bayern Munich

Joshua Kimmich zbulon të ardhmen e David Alabas: Nuk është keq të shkosh te Real Madridi pas Bayern Munich

Bundesliga
Sky Sports: Alaba ka arritur marrëveshje me Real Madridin

Sky Sports: Alaba ka arritur marrëveshje me Real Madridin

La Liga
Liga e Kampionëve zgjedh formacionin më të mirë të javës, shumë befasi në 11-she

Liga e Kampionëve zgjedh formacionin më të mirë të javës, shumë befasi në 11-she

Liga e Kampionëve
Nuk duhet humbur momenti kur Di Maria dhe Neymar dhuruan spektakël gjatë një aksioni ndaj Bayernit

Nuk duhet humbur momenti kur Di Maria dhe Neymar dhuruan spektakël gjatë një aksioni ndaj Bayernit

Liga e Kampionëve
Respekti rikthehet me respekt – për më pak se një vit, Alaba dhe Neymar ishin në vendin e njëri-tjetrit

Respekti rikthehet me respekt – për më pak se një vit, Alaba dhe Neymar ishin në vendin e njëri-tjetrit

Liga e Kampionëve
U rikonfirmua si president i Real Madridit – planet e Perezit janë nga një ‘tjetër planet’

U rikonfirmua si president i Real Madridit – planet e Perezit janë nga një ‘tjetër planet’

La Liga
Arrihet në parim marrëveshja mes Real Madridit dhe Alabas

Arrihet në parim marrëveshja mes Real Madridit dhe Alabas

La Liga
Alaba, Kounde apo Pau Torres: Cili do të ishte zëvendësimi më i mirë taktik për Sergio Ramos

Alaba, Kounde apo Pau Torres: Cili do të ishte zëvendësimi më i mirë taktik për Sergio Ramos

La Liga
Gjashtë emra të mëdhenj që mund të ndërrojnë mjedis gjatë verës: Transferimet që mund të ndryshojnë gjithçka

Gjashtë emra të mëdhenj që mund të ndërrojnë mjedis gjatë verës: Transferimet që mund të ndryshojnë gjithçka

Ndërkombëtare
Agjenti i Alabas mohon marrëveshjen e mbrojtësit me Barcelonën

Agjenti i Alabas mohon marrëveshjen e mbrojtësit me Barcelonën

La Liga
Barcelona thuhet se ka arritur marrëveshje personale me Alaban

Barcelona thuhet se ka arritur marrëveshje personale me Alaban

La Liga
Laporta u rikthye në krye të Barcelonës, këta pritet të jenë tre futbollistët e parë që do t’i transferojë në Camp Nou

Laporta u rikthye në krye të Barcelonës, këta pritet të jenë tre futbollistët e parë që do t’i transferojë në Camp Nou

La Liga
Legjenda Jurgen Kohler: Alaba po largohet nga Bayern Munichu për para, unë bëra të njëjtën gjë

Legjenda Jurgen Kohler: Alaba po largohet nga Bayern Munichu për para, unë bëra të njëjtën gjë

Bundesliga
Plani i PSG-së për transferimin e gjashtë lojtarëve pa paguar asnjë cent – në mesin e tyre edhe një shqiptar

Plani i PSG-së për transferimin e gjashtë lojtarëve pa paguar asnjë cent – në mesin e tyre edhe një shqiptar

Ligue 1