LAJMI I FUNDIT:

Salah, Haaland, Barella, Osmihen dhe shumë të tjerë: Kush janë yjet më të vlefshëm që mungojnë në Kupën e Botës?

Salah, Haaland, Barella, Osmihen dhe shumë të tjerë: Kush janë yjet më të vlefshëm që mungojnë në Kupën e Botës?

Yjet italianë nuk do të jenë të vetmit që nuk do të paraqiten në Kupën e Botës 2022, pasi do të ketë shumë të tjerë nga Evropa, Azia dhe Afrika që nuk do të jenë në Kupën e Botës “Katar 2022” në nëntor.

Reklama

Italia do të jetë një nga mungesat më të dukshme në turneun më të rëndësishëm të futbollit në botë në fund të vitit.

Skuadra e Roberto Mancinit nuk arriti të kualifikohet në Kupën e Botës për herë të dytë radhazi. Kjo nuk kishte ndodhur kurrë në historinë e futbollit italian dhe, para Azzurrëve, vetëm tre vende ishin bërë kampionë evropianë përpara se të dështonin të kualifikohesh në këtë garë.

Italia nuk është kampionia e parë e Evropës që nuk kualifikohet në Kupën e Botës
Lexo po ashtu Italia nuk është kampionia e parë e Evropës që nuk kualifikohet në Kupën e Botës

Federico Chiesa, Marco Verratti dhe Gigio Donnarumma janë vetëm tre nga yjet më të vlefshëm italianë që nuk do të jenë në Katar në fund të vitit, por shumë lojtarë të tjerë të mirë do të shikojnë Kupën e Botës nga shtëpitë e tyre.

Mes tyre janë edhe ylli i Liverpool dhe Egjipti, Mohamed Salah dhe norvegjezi Erling Haaland i Borussia Dortmundit.

Faqja e njohur Football Italia ka përpiluar një listë me 20 yjet më të vlefshëm që nuk do të luajnë në Kupën e Botës në fund të vitit dhe Telegrafi ua sjell më poshtë.

Çdo ekip që është kualifikuar deri më tani në “Katar 2022” dhe pesë vendet që ende nuk e kanë prerë biletën
Lexo po ashtu Çdo ekip që është kualifikuar deri më tani në “Katar 2022” dhe pesë vendet që ende nuk e kanë prerë biletën

1.Erling Haaland (Norvegji) – 150 milionë euro

2.Mohamed Salah (Egjipt) – 100 milionë euro

3.Nicolo Barella (Itali) – 70 milionë euro

4.Federico Chiesa (Itali) – 70 milionë euro

5.Gianluigi Donnarumma (Itali) – 65 milionë euro

6.Milan Skriniar (Sllovaki) – 65 milionë euro

7.Victor Osimhen (Nigeri) – 60 milionë euro

8.Alessandro Bastoni (Itali) – 60 milionë euro

9.Jan Oblak (Slloveni) – 60 milionë euro

10.Wilfred Ndidi (Nigeri) – 60 milionë euro

11.Marco Verratti (Itali) – 55 milionë euro

12.David Alaba (Austri) – 55 milionë euro

13.Luis Diaz (Kolumbi) – 45 milionë euro

14.Caglar Soyuncu (Turqi) – 45 milionë euro

15.Franck Kessie (Bregu i Fildishtë) – 45 milionë euro

16.Lorenzo Pellegrini (Itali) – 45 milionë euro

17.Tomas Soucek (Çeki) – 45 milionë euro

18.Jorginho (Itali) – 45 milionë euro

19.Martin Odegaard (Norvegji) – 40 milionë euro

20.Edmond Tapsoba (Burkina Faso) – 40 milionë euro

/Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bayern Munich hyn në garë për Granit Xhakën, i ofron super kontratë

Bundesliga
Erdhi për dy ndeshje dhe mbeti trajner për 16 vjet: Ngritja e pandalshme e 'Fergusonit gjerman'

Erdhi për dy ndeshje dhe mbeti trajner për 16 vjet: Ngritja e pandalshme e 'Fergusonit gjerman'

Bundesliga
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Cilin numër fanelle mund të mbajë Leao për Milanin sezonin e ardhshëm?

Cilin numër fanelle mund të mbajë Leao për Milanin sezonin e ardhshëm?

Serie A
Kalo në kategori