LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi pa yllin e madh ndaj Manchester Cityt

Real Madridi pa yllin e madh ndaj Manchester Cityt

Real Madrid ka përgatitur ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt me opsionin e vetëm të rikthimit në mendje.

Reklama

Pas rezultatit 4-3 në ndeshjen e parë, atyre u mbetet vetëm të përsërisin një tjetër natë epike në Bernabeu nëse duan të jenë në finalen e Parisit.

Alaba nuk ishte pjesë e seancës stërvitore me grupin dhe gjithçka duket se e ka të pamundur që nesër të jetë aty për t’u përballur me ‘Qytetarët’.

A ka biseduar me Xavin se si ta mposhtë Real Madridin, Guardiola jep përgjigje interesante
Lexo po ashtu A ka biseduar me Xavin se si ta mposhtë Real Madridin, Guardiola jep përgjigje interesante

Do të jetë në dorë të trajnerit italian ndryshimi i mbrojtjes, i cili me siguri do të përfundojë me te Nacho në qendër të mbrojtjes.

Të rinjtë e Carlo Ancelottit kanë përgatitur ndeshjen me të gjithë lojtarët e tjerë në dispozicion, duke llogaritur këtë herë te Casemiro për mesfushën. Braziliani, pasi humbi ndeshjen në Etihad, do të startojë të mërkurën e ardhshme.

Ai që nuk ka qenë as pjesë e stërvitjes është edhe Gareth Bale, i cili u konfirmua se kishte një dëmtim të shpinës. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Kalo në kategori