Festa e çmendur e Alabas dhe Militaos me karrige tregon gëzimin e madh të Real Madridit pas përmbysjes së PSG-së

Goli i tretë i Real Madridit i shënuar nga Karim Benzema, i cili kompletoi het-trikun ka ‘çmendur’ gjithë spektrin e Los Blancos e në veçanti bashkëlojtarët e tij.

Real Madridi ka arritur njërën nga përmbysjet më të mëdha në Ligën e Kampionëve, duke arritur ta eliminojë Paris Saint-Germain dhe ta siguroj çerekfinalen.

Mbretërit humbën 1-0 ndeshjen e parë në Paris dhe ishin në disavantazh 0-1 pas pjesës së parë në Santiago Bernabeu.

Megjithatë, ylli francez, Benzema frymëzoi një rikthim të jashtëzakonshëm duke shënuar het-trik magjik brenda 17 minutave gjatë pjesës së dytë.

Lexo po ashtu Karim Benzema bën mrekullinë për Real Madridin, francezi shënon het-trik dhe dërgon mbretërit në çerekfinale

Benzema fillimisht shënoi në minutën e 61- për 1-1 duke ngjallur shpresat e Los Blancos, ndërsa në minutën e 76-të kaloi Realin në epërsi 2-1 dhe siguro vazhdimet.

Por, çmenduria nuk u ndal këtu, pasi francezi shënoi përsëri në minutën e 78-të për 3-1, duke kompletuar het-trikun dhe duke çmendur të gjithë të pranishmit në stadium.

Ky gol i tretë çmendi në veçanti bashkëlojtarët e tij, të cilët këtë e treguan gjatë festës pranë tifozëve.

Më të veçantit ishin dyshja mbrojtësi David Alaba dhe Eder Militao, të cilët kapen disa karrige plastike duke i ngritur lartë dhe duke festuar si të ‘çmendur’.

Këto skena padyshim se kanë pushtuar të gjitha rrjetet sociale. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Në fushë, zhveshtore dhe rrugë – pamje nga festa madhështore e Scudettos së 20-të të Interit

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal