LAJMI I FUNDIT:
Eder Militao

Eder Militao

72 Artikuj

Info

Eder Militao është nga Brazili dhe ka lindur më 18 janar të vitit 1998.

Planet e Florentino Perez për ekipin e sezonit 2023/24 – Real Madridi i së ardhmes kalon tek të rinjtë

Planet e Florentino Perez për ekipin e sezonit 2023/24 – Real Madridi i së ardhmes kalon tek të rinjtë

La Liga
‘Ekipi më i mirë në botë’ kundër ‘më të paguarëve’ – disa dallime skandaloze

‘Ekipi më i mirë në botë’ kundër ‘më të paguarëve’ – disa dallime skandaloze

Ndërkombëtare
“U zgjova dhe nuk mund të ecja”, Lewandowski zbulon problemet e shpinës

“U zgjova dhe nuk mund të ecja”, Lewandowski zbulon problemet e shpinës

La Liga
Ancelotti vendos formacionin titullar të Real Madridit për tri ‘finalet’ e mbetura në prill

Ancelotti vendos formacionin titullar të Real Madridit për tri ‘finalet’ e mbetura në prill

La Liga
Betis 0-0 Real Madrid, notat e lojtarëve – Bravo dhe Valverde më të mirët

Betis 0-0 Real Madrid, notat e lojtarëve – Bravo dhe Valverde më të mirët

La Liga
Notat e lojtarëve: Liverpool 2-5 Real, shkëlqejnë golashënuesit – zhgënjejnë portierët

Notat e lojtarëve: Liverpool 2-5 Real, shkëlqejnë golashënuesit – zhgënjejnë portierët

Liga e Kampionëve
Reali rikthehet nga disavantazhi për ta nëpërkëmbur Liverpoolin në Anfield

Reali rikthehet nga disavantazhi për ta nëpërkëmbur Liverpoolin në Anfield

Liga e Kampionëve
Reali e përmbys rezultatin ndaj Liverpoolit në fillim të pjesës së dytë

Reali e përmbys rezultatin ndaj Liverpoolit në fillim të pjesës së dytë

Liga e Kampionëve
Formacioni më i mirë i La Ligas pas raundit të parë të ndeshjeve

Formacioni më i mirë i La Ligas pas raundit të parë të ndeshjeve

La Liga
Reali mposht me përmbysje Villarrealin dhe vazhdon në çerekfinale të Kupës së Mbretit

Reali mposht me përmbysje Villarrealin dhe vazhdon në çerekfinale të Kupës së Mbretit

Ndërkombëtare
CIES publikon renditjen e fundit të vlerës së futbollistëve, shumë befasi në listë

CIES publikon renditjen e fundit të vlerës së futbollistëve, shumë befasi në listë

Ndërkombëtare
Nga Modric te Ferndandes e De Jong – 23 futbollistët që rrezikojnë mungesën në gjysmëfinale në rast të ndëshkimit me karton të verdhë

Nga Modric te Ferndandes e De Jong – 23 futbollistët që rrezikojnë mungesën në gjysmëfinale në rast të ndëshkimit me karton të verdhë

Përfaqësueset
Vinicius, Militao, Jesus dhe Ronaldo shijojnë ushqimin e Nusretit në Doha, ai i mëson si t’ia japin ‘prekjen finalen’ pjatës

Vinicius, Militao, Jesus dhe Ronaldo shijojnë ushqimin e Nusretit në Doha, ai i mëson si t’ia japin ‘prekjen finalen’ pjatës

Yjet
Ish-partnerja i shpall ‘luftë’ Eder Militaos: Do të zbuloj gjithçka që kam kaluar

Ish-partnerja i shpall ‘luftë’ Eder Militaos: Do të zbuloj gjithçka që kam kaluar

Yjet
Getafe 0-1 Real Madrid, notat e lojtarëve

Getafe 0-1 Real Madrid, notat e lojtarëve

La Liga
Real Madridi fiton minimalisht në udhëtim te Getafe, bëhet lider para El Clasicos ndaj Barcelonës

Real Madridi fiton minimalisht në udhëtim te Getafe, bëhet lider para El Clasicos ndaj Barcelonës

La Liga
Nga Maguire te Van Dijk, Dias dhe Militao – 10 qendërmbrojtësit më të shtrenjtë në historinë e futbollit

Nga Maguire te Van Dijk, Dias dhe Militao – 10 qendërmbrojtësit më të shtrenjtë në historinë e futbollit

Ndërkombëtare
Real Madridi po siguron të ardhmen e tyre, ekipi i mbushur me talentë të mëdhenj dhe kontrata afatgjate

Real Madridi po siguron të ardhmen e tyre, ekipi i mbushur me talentë të mëdhenj dhe kontrata afatgjate

La Liga
Aksionet e Real Madridit rriten: Vlera e lojtarëve rritet

Aksionet e Real Madridit rriten: Vlera e lojtarëve rritet

La Liga
Po kërkohet nga Chelsea, Reali ka gati kontratën për ta blinduar Militaon

Po kërkohet nga Chelsea, Reali ka gati kontratën për ta blinduar Militaon

La Liga
Ndeshja bamirëse e mbushur me yje mes ekipit të Ronaldinhos dhe atij të Roberto Carlos ishte një spektakël në vete

Ndeshja bamirëse e mbushur me yje mes ekipit të Ronaldinhos dhe atij të Roberto Carlos ishte një spektakël në vete

Shkumbin Pireva
Thellësia e çmendur e skuadrës së Real Madridit për sezonin 2022/23 dëshmon se një epokë e re dominimi po fillon

Thellësia e çmendur e skuadrës së Real Madridit për sezonin 2022/23 dëshmon se një epokë e re dominimi po fillon

Shkumbin Pireva
Pamje nga festa e çmendur e Real Madridit në zhveshtore pas triumfit në Ligën e Kampionëve

Pamje nga festa e çmendur e Real Madridit në zhveshtore pas triumfit në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Të dashurat bukuroshe që iu rrinë në krahë lojtarëve të Real Madridit dhe Liverpoolit

Finalja e Ligës së Kampionëve: Të dashurat bukuroshe që iu rrinë në krahë lojtarëve të Real Madridit dhe Liverpoolit

Yjet