LAJMI I FUNDIT:

Edicionin 2022/23 tashmë ka filluar, por kush janë lojtarët më të paguar – treshja e PSG-së ka ‘uzurpuar’ vendet e para

Edicionin 2022/23 tashmë ka filluar, por kush janë lojtarët më të paguar – treshja e PSG-së ka ‘uzurpuar’ vendet e para

Paratë në futboll këto ditë janë një shifër e thjeshtë kur thuhet me gojë apo shihet me sy, por kur ndalesh dhe e analizon e shikoni se është një çmenduri.

Reklama

Rreth 10 vjet më parë, ideja që një futbollist profesionist të fitonte 300,000 euro në javë ose më shumë do të kishte qenë krejtësisht e papranueshme.

Por këto ditë, një pagë brenda dhe përreth asaj zone ka filluar të bëhet normë – dhe në fakt është paksa e frikshme.

Top 10 agjentët që kanë më së shumti lojtarë nën menaxhim, por edhe vlefshmëri të 'çmendur'
Lexo po ashtu Top 10 agjentët që kanë më së shumti lojtarë nën menaxhim, por edhe vlefshmëri të 'çmendur'

Çuditërisht, Jack Grealish, Robert Lewandowski dhe Antonio Rudiger nuk janë as në top 30 futbollistët më të paguar në botë për momentin, pavarësisht faktit që të tre ata fitojnë 300,000 euro në javë ose pak më shumë.

Pra, le të hedhim një vështrim se cilët janë 30 lojtarët me pagat më të mëdha në sportin e futbollit për momentin, me të gjitha të dhënat e mbledhura nga Capology për FBREF.

Formacioni me fituesit e Topit të Artë ndër vite që përfshinë në total 28 çmime
Lexo po ashtu Formacioni me fituesit e Topit të Artë ndër vite që përfshinë në total 28 çmime

30# Serge Gnabry ( Bayern Munich ) | 310,837 euro në javë

29# Niklas Sule (Borussia Dortmund) | 310,837 euro në javë

28# Joshua Kimmich (Bayern Munich) | 320,081 euro në javë

27# Luka Modric ( Real Madrid ) | 323,171 euro në javë

26# Raheem Sterling ( Chelsea ) | 328,000 euro në javë

25# Leroy Sane (Bayern Munich) | 328,211 euro në javë

24# Thomas Muller (Bayern Munich) | 335,342 euro në javë

23# Vinicius Junior (Real Madrid) | 340,708 euro në javë

22# Jordi Alba ( Barcelona ) | 340,708 euro në javë

21# Jan Oblak (Atletico Madrid) | 340,708 euro në javë

20# Antoine Griezmann (Atletico Madrid) | 340,708 euro në javë

19# Raphael Varane ( Manchester United ) | 343,000 euro në javë

18# Manuel Neuer (Bayern Munich) | 344,472 euro në javë

17# Mohamed Salah ( Liverpool ) | 353,000 euro në javë

16# Jadon Sancho (Manchester United) | 353,000 euro në javë

15# Toni Kroos (Real Madrid) | 359,757 euro në javë

14# Sergio Busquets (Barcelona) | 360,733 euro në javë

13# Sadio Mane (Bayern Munich) | 360,733 euro në javë

12# David Alaba (Real Madrid) | 368,863 euro në javë

11# Erling Haaland ( Manchester City ) | 378,000 euro në javë

10# David De Gea (Manchester United) | 378,000 euro në javë

9# Karim Benzema (Real Madrid) | 394,254 euro në javë

8# Kevin De Bruyne (Manchester City) | 408,000 euro në javë

7# Sergio Ramos (Paris Saint-Germain) | 445,426 euro në javë

6# Frenkie de Jong (Barcelona) | 478,321 euro në javë

5# Eden Hazard (Real Madrid) | 512,143 euro në javë

4# Cristiano Ronaldo (Manchester United) | 518,385 euro në javë

3# Neymar (Paris Saint-Germain) | 919,446 euro në javë

2# Lionel Messi (Paris Saint-Germain) | 1,040,823 euro në javë

1# Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain) | 1,482,249 euro në javë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Zaha në radhë për Superligën saudite, klubi i Ronaldos ka gati ofertën për ish-sulmuesin e Unitedit

Zaha në radhë për Superligën saudite, klubi i Ronaldos ka gati ofertën për ish-sulmuesin e Unitedit

Ligat tjera
Kalo në kategori