Imagjinoni të bëni një 11 të kombinuar bazuar vetëm në lojtarët që fituan më shumë trofe të Topit të Artë gjatë karrierës së tyre.

Çdo pozicion do të plotësohej me lojtarët që e kanë fituar çmimin më të madh individual ndër vite.

Duke pasur parasysh se sa e rrallë është që një lojtar të marrë çmimin e lakmuar, do të siguronte që vetëm më të mirët që e kanë bërë ndonjëherë të futen në skemë.

Zbulohen 30 kandidatët për Topin e Artë – Benzema favorit, mungon Messi, por jo Ronaldo Zbulohen 30 kandidatët për Topin e Artë – Benzema favorit, mungon Messi, por jo Ronaldo

Transfermarkt që merret me vlerën e lojtarëve dhe të klubeve nëpër botë, tani ka postuar një formacion me lojtarët që e kanë fituar Topin e Artë ndër vite.

Reklama

Më poshtë mund të shikoni emrat e lojtarëve që janë futur në formacion dhe sa herë e kanë fituar Topin e Artë:

Reklama

Portieri: Lev Yashin (1x Topi i Artë)

Mbrojtës qendror: Matthias Sammer (1x Topi i Artë)

Mbrojtës qendror: Franz Beckenbauer (2x Topi i Artë)

Mbrojtës qendror: Fabio Cannavaro (1x Topi i Artë)

Mesfushor defanziv: Lothar Matthaus (1x Topi i Artë)

Mesfushor qendror: Michel Platini (3x Topi i Artë)

Mesfushor qendror: Zinedine Zidane (1x Topi i Artë)

Sulmues anësor: Lionel Messi (7x Topi i Artë)

Sulmues anësor: Cristiano Ronaldo (5x Topi i Artë)

Sulmues qendror: Johan Cruyff (3x Topi i Artë)

Reklama

Sulmues qendror: Marco van Basten (3x Topi i Artë) /Telegrafi/