LAJMI I FUNDIT:

Formacioni me fituesit e Topit të Artë ndër vite që përfshinë në total 28 çmime

Formacioni me fituesit e Topit të Artë ndër vite që përfshinë në total 28 çmime

Imagjinoni të bëni një 11 të kombinuar bazuar vetëm në lojtarët që fituan më shumë trofe të Topit të Artë gjatë karrierës së tyre.

Çdo pozicion do të plotësohej me lojtarët që e kanë fituar çmimin më të madh individual ndër vite.


Duke pasur parasysh se sa e rrallë është që një lojtar të marrë çmimin e lakmuar, do të siguronte që vetëm më të mirët që e kanë bërë ndonjëherë të futen në skemë.

Zbulohen 30 kandidatët për Topin e Artë – Benzema favorit, mungon Messi, por jo Ronaldo
Lexo po ashtu Zbulohen 30 kandidatët për Topin e Artë – Benzema favorit, mungon Messi, por jo Ronaldo

Transfermarkt që merret me vlerën e lojtarëve dhe të klubeve nëpër botë, tani ka postuar një formacion me lojtarët që e kanë fituar Topin e Artë ndër vite.

Më poshtë mund të shikoni emrat e lojtarëve që janë futur në formacion dhe sa herë e kanë fituar Topin e Artë:

Portieri: Lev Yashin (1x Topi i Artë)

Mbrojtës qendror: Matthias Sammer (1x Topi i Artë)

Mbrojtës qendror: Franz Beckenbauer (2x Topi i Artë)

Mbrojtës qendror: Fabio Cannavaro (1x Topi i Artë)

Mesfushor defanziv: Lothar Matthaus (1x Topi i Artë)

Mesfushor qendror: Michel Platini (3x Topi i Artë)

Mesfushor qendror: Zinedine Zidane (1x Topi i Artë)

Sulmues anësor: Lionel Messi (7x Topi i Artë)

Sulmues anësor: Cristiano Ronaldo (5x Topi i Artë)

Sulmues qendror: Johan Cruyff (3x Topi i Artë)

Sulmues qendror: Marco van Basten (3x Topi i Artë) /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori