LAJMI I FUNDIT:

Lothar Matthaus

53 Artikuj

Franz Beckenbauer është i sëmurë rëndë, ai nuk është shfaqur në publik që nga janari

Franz Beckenbauer është i sëmurë rëndë, ai nuk është shfaqur në publik që nga janari

Ndërkombëtare
“Ai ishte afër Juventusit” – Matthaus tregon se si Tuchel ishte afër Zonjës së Vjetër para se Bayern Munich të ndërhynte

“Ai ishte afër Juventusit” – Matthaus tregon se si Tuchel ishte afër Zonjës së Vjetër para se Bayern Munich të ndërhynte

Serie A
“Është shumë i vjetër dhe shumë i shtrenjtë”, Matthaus paralajmëron Bayernin për Kane – tregon emrat që mund t’i blejnë

“Është shumë i vjetër dhe shumë i shtrenjtë”, Matthaus paralajmëron Bayernin për Kane – tregon emrat që mund t’i blejnë

Bundesliga
Messi barazon rekordin historik të Matthaus në Kupën e Botës, finalja e bën të parin argjentinasin

Messi barazon rekordin historik të Matthaus në Kupën e Botës, finalja e bën të parin argjentinasin

Përfaqësueset
Katër i kanë arritur nga pesë pjesëmarrje në Kupën e Botës, katër të tjerë mund t’i arrijnë – por vetëm Messi mund ta thyej rekordin

Katër i kanë arritur nga pesë pjesëmarrje në Kupën e Botës, katër të tjerë mund t’i arrijnë – por vetëm Messi mund ta thyej rekordin

Përfaqësueset
Kush ka më shumë paraqitje në histori të Kupës së Botës

Kush ka më shumë paraqitje në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Lothar Matthaus thotë se Anglia mund ta fitojë Kupën e Botës

Lothar Matthaus thotë se Anglia mund ta fitojë Kupën e Botës

Përfaqësueset
Lothar Matthaus parashikon fituesin e Kupës së Botës, atë të Ligës së Kampionëve, vdekja e Maradonës, mesfushori më i mirë dhe shumë gjëra të tjera

Lothar Matthaus parashikon fituesin e Kupës së Botës, atë të Ligës së Kampionëve, vdekja e Maradonës, mesfushori më i mirë dhe shumë gjëra të tjera

Ndërkombëtare
“Ai kushton 150 milionë euro”, Matthaus vlerëson lartë yllin e ri Musiala

“Ai kushton 150 milionë euro”, Matthaus vlerëson lartë yllin e ri Musiala

Bundesliga
Formacioni me fituesit e Topit të Artë ndër vite që përfshinë në total 28 çmime

Formacioni me fituesit e Topit të Artë ndër vite që përfshinë në total 28 çmime

Ndërkombëtare
Një fund i lumtur për taksistin shqiptar Hazir Stublla që kishte gjetur portofolin e Neuer – legjenda gjermane Matthaus ia blen fanellën

Një fund i lumtur për taksistin shqiptar Hazir Stublla që kishte gjetur portofolin e Neuer – legjenda gjermane Matthaus ia blen fanellën

Bundesliga
Matthaus pro kalimit të Ronaldos te Bayerni

Matthaus pro kalimit të Ronaldos te Bayerni

Bundesliga
Dhjetë rekordet botërore të futbollit që me gjasë nuk do të thyhen kurrë – përfshirë kartonët të kuq brenda një ndeshje

Dhjetë rekordet botërore të futbollit që me gjasë nuk do të thyhen kurrë – përfshirë kartonët të kuq brenda një ndeshje

Ndërkombëtare
Dhjetë emrat e famshëm të futbollit që mendojnë se Lionel Messi nuk duhet të fitojë ‘Topin e Artë’ në vitin 2021

Dhjetë emrat e famshëm të futbollit që mendojnë se Lionel Messi nuk duhet të fitojë ‘Topin e Artë’ në vitin 2021

Ndërkombëtare
Matthaus: Haaland do të përshtatej më mirë te Reali me Mbappe

Matthaus: Haaland do të përshtatej më mirë te Reali me Mbappe

La Liga
Lothar Matthaus me kritika të ashpra për Toni Kroosin

Lothar Matthaus me kritika të ashpra për Toni Kroosin

Përfaqësueset
Matthaus: Nagelsmann do të zëvendësojë Flick te Bayerni, ai dëshiron të bëjë hapin tjetër

Matthaus: Nagelsmann do të zëvendësojë Flick te Bayerni, ai dëshiron të bëjë hapin tjetër

Bundesliga
Legjenda gjermane Matthaus: Bayern Munich do ta ndërrojë trajnerin, ka gati zëvendësimin

Legjenda gjermane Matthaus: Bayern Munich do ta ndërrojë trajnerin, ka gati zëvendësimin

Bundesliga
Kandidatët për ta zëvendësuar Joachim Low te Gjermania: Katër emra të njohur të futbollit gjerman në garë

Kandidatët për ta zëvendësuar Joachim Low te Gjermania: Katër emra të njohur të futbollit gjerman në garë

Përfaqësueset
France Football zgjedh ‘Formacionin e Ëndrrave’ – i mbushur me legjenda nga të gjitha kohërat

France Football zgjedh ‘Formacionin e Ëndrrave’ – i mbushur me legjenda nga të gjitha kohërat

Ndërkombëtare
Emërohen dhe renditen top 50 gjuajtësit më të mirë të penalltive në histori të futbollit

Emërohen dhe renditen top 50 gjuajtësit më të mirë të penalltive në histori të futbollit

Ndërkombëtare
Matthaus: Lewandowski është lojtari më i mirë në botë, jo Messi

Matthaus: Lewandowski është lojtari më i mirë në botë, jo Messi

Ndërkombëtare
“Bayerni mund të transferojë Sanen dhe Havertzin” – kështu thotë Lothar Matthaus

“Bayerni mund të transferojë Sanen dhe Havertzin” – kështu thotë Lothar Matthaus

Bundesliga
Matthaus paralajmëron Wernerin: Nuk mund të luani te Liverpooli

Matthaus paralajmëron Wernerin: Nuk mund të luani te Liverpooli

Premier League