LAJMI I FUNDIT:

Marco van Basten

51 Artikuj

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Sot Paul Pogba, por janë edhe 12 superyje të futbollit që karriera e të cilëve u shkatërrua nga lëndimet

Sot Paul Pogba, por janë edhe 12 superyje të futbollit që karriera e të cilëve u shkatërrua nga lëndimet

Ndërkombëtare
Goli i Matheus Nunes ndaj Chelseat po krahasohet me golin legjendar të Van Basten

Goli i Matheus Nunes ndaj Chelseat po krahasohet me golin legjendar të Van Basten

Premier League
Kishte yjet e futbollit si Kaka, Van Basten, Shevchenko, Maldini e shumë të tjerë në skuadër – por Berlusconi zgjedh një tjetër si më të mirin në histori

Kishte yjet e futbollit si Kaka, Van Basten, Shevchenko, Maldini e shumë të tjerë në skuadër – por Berlusconi zgjedh një tjetër si më të mirin në histori

Serie A
Van Dijk i përgjigjet kritikave brutale të Van Bastenit pasi Holanda barazoi kundër Ekuadorit

Van Dijk i përgjigjet kritikave brutale të Van Bastenit pasi Holanda barazoi kundër Ekuadorit

Përfaqësueset
“Fenomeni” e lë Ronaldon jashtë listës së më të mëdhenjve të të gjitha kohërave

“Fenomeni” e lë Ronaldon jashtë listës së më të mëdhenjve të të gjitha kohërave

Shkumbin Pireva
Fituesit e Topit të Artë ndër vite: Nga Ronaldo dhe Messi te Owen e Best – kush e ka fituar çmimin prestigjioz?

Fituesit e Topit të Artë ndër vite: Nga Ronaldo dhe Messi te Owen e Best – kush e ka fituar çmimin prestigjioz?

Ndërkombëtare
“Cruyff do të kishte turp”, Van Basten kritikon sjellën e Barcelonës

“Cruyff do të kishte turp”, Van Basten kritikon sjellën e Barcelonës

La Liga
Formacioni me fituesit e Topit të Artë ndër vite që përfshinë në total 28 çmime

Formacioni me fituesit e Topit të Artë ndër vite që përfshinë në total 28 çmime

Ndërkombëtare
Van Basten ‘sulmon’ Messin, thotë se nuk është njëri nga tre lojtarët më të mëdhenj në histori

Van Basten ‘sulmon’ Messin, thotë se nuk është njëri nga tre lojtarët më të mëdhenj në histori

Ndërkombëtare
Wijnaldum kalon legjendën Van Basten dhe barazon rekordin golashënues me Van der Vaart

Wijnaldum kalon legjendën Van Basten dhe barazon rekordin golashënues me Van der Vaart

Përfaqësueset
Renditen top dhjetë sulmuesit më të mirë në histori të Kampionatit Evropian

Renditen top dhjetë sulmuesit më të mirë në histori të Kampionatit Evropian

Ndërkombëtare
Shkaku i Tuchel – Van Basten i thotë yllit të Chelseat të largohet nga Stamford Bridge

Shkaku i Tuchel – Van Basten i thotë yllit të Chelseat të largohet nga Stamford Bridge

Premier League
Van Basten zbulon se e refuzoi Barcelonën në të kaluarën dhe se nuk do bëhet kurrë më trajner

Van Basten zbulon se e refuzoi Barcelonën në të kaluarën dhe se nuk do bëhet kurrë më trajner

Ndërkombëtare
Marco van Basten, gjeniu elegant: Vrasësi para porte që rivalizonte Maradonën dhe e mbylli karrierën në moshën 28 vjeç

Marco van Basten, gjeniu elegant: Vrasësi para porte që rivalizonte Maradonën dhe e mbylli karrierën në moshën 28 vjeç

Serie A
Renditen top 50 më të mirët në histori të futbollit

Renditen top 50 më të mirët në histori të futbollit

Ndërkombëtare
Emrat e mëdhenj që nuk u përfshinë në ‘Formacionin e ëndrrave’

Emrat e mëdhenj që nuk u përfshinë në ‘Formacionin e ëndrrave’

Ndërkombëtare
Pas formacionit të parë – France Football publikon edhe të dytin e të tretin nga ai i ëndrrave

Pas formacionit të parë – France Football publikon edhe të dytin e të tretin nga ai i ëndrrave

Ndërkombëtare
Maradona, Messi, Ronaldo: Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave?

Maradona, Messi, Ronaldo: Cili është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave?

Ndërkombëtare
Van de Beekut i thuhet nga Van Basten se ka gabuar me kalimin e tij te Manchester United

Van de Beekut i thuhet nga Van Basten se ka gabuar me kalimin e tij te Manchester United

Premier League
Sulmuesit më të mirë në histori të futbollit, 30 lojtarë konkurrojnë për tri pozita

Sulmuesit më të mirë në histori të futbollit, 30 lojtarë konkurrojnë për tri pozita

Ndërkombëtare
Emërohen dhe renditen top 50 gjuajtësit më të mirë të penalltive në histori të futbollit

Emërohen dhe renditen top 50 gjuajtësit më të mirë të penalltive në histori të futbollit

Ndërkombëtare
Nga Guardiola te Koeman dhe Valverde – Këta janë 20 studentët e legjendës Johan Cruyff

Nga Guardiola te Koeman dhe Valverde – Këta janë 20 studentët e legjendës Johan Cruyff

Shkumbin Pireva
Anatomia e sulmuesit perfekt: Nga këmba e majtë e Lionel Messi dhe zemra e Cristiano Ronaldos deri te fuqia e Fenomenit

Anatomia e sulmuesit perfekt: Nga këmba e majtë e Lionel Messi dhe zemra e Cristiano Ronaldos deri te fuqia e Fenomenit

Ligat tjera