LAJMI I FUNDIT:

Fabio Cannavaro

85 Artikuj

Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

La Liga
Cannavaro mban premtimin, udhëton 254 km me biçikletë pasi Napoli e fitoi Scudetton

Cannavaro mban premtimin, udhëton 254 km me biçikletë pasi Napoli e fitoi Scudetton

Serie A
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Cannavaro e cilëson Real Madridin favorit ndaj Man Cityt

Cannavaro e cilëson Real Madridin favorit ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Vetëm me një mesazh, Carvalho njoftoi Portugalinë se nuk do t’i përfaqësojë më

Vetëm me një mesazh, Carvalho njoftoi Portugalinë se nuk do t’i përfaqësojë më

Përfaqësueset
Cannavaro zyrtarisht trajneri i ri i Beneventos

Cannavaro zyrtarisht trajneri i ri i Beneventos

Ligat tjera
‘E hëna e zezë’ – kaos në Serie B, katër klube i shkarkojnë trajnerët në të njëjtën ditë

‘E hëna e zezë’ – kaos në Serie B, katër klube i shkarkojnë trajnerët në të njëjtën ditë

Ligat tjera
Ekipi i ëndrrave të Juventusit: Zidane, Buffon dhe Del Piero, por nuk ka vend për Cristiano Ronaldon

Ekipi i ëndrrave të Juventusit: Zidane, Buffon dhe Del Piero, por nuk ka vend për Cristiano Ronaldon

Serie A
Cannavaro kritikon Pogban: Ai mendon më shumë për flokët e tij sesa për futbollin, do të tentojë të tregojë vetën te Juve

Cannavaro kritikon Pogban: Ai mendon më shumë për flokët e tij sesa për futbollin, do të tentojë të tregojë vetën te Juve

Serie A
Formacioni me fituesit e Topit të Artë ndër vite që përfshinë në total 28 çmime

Formacioni me fituesit e Topit të Artë ndër vite që përfshinë në total 28 çmime

Ndërkombëtare
Cilët lojtarë të Real Madridit e kanë fituar Topin e Artë dhe a është radha e Karim Benzemas

Cilët lojtarë të Real Madridit e kanë fituar Topin e Artë dhe a është radha e Karim Benzemas

La Liga
Reklama më e mirë e futbollit është filmuar 20 vjet më parë: A ju kujtohet turneu i mbajtur në anije me plot yje futbolli, finalja tjetër nivel

Reklama më e mirë e futbollit është filmuar 20 vjet më parë: A ju kujtohet turneu i mbajtur në anije me plot yje futbolli, finalja tjetër nivel

Ndërkombëtare
Cannavaro e këshillon Napolin që të transferojë njërin ndër lojtarët e lirë më të mirë aktualë

Cannavaro e këshillon Napolin që të transferojë njërin ndër lojtarët e lirë më të mirë aktualë

Serie A
Roberto Carlos zgjedh formacionin e pabesueshëm të të gjitha kohërave të Ligës së Kampionëve

Roberto Carlos zgjedh formacionin e pabesueshëm të të gjitha kohërave të Ligës së Kampionëve

Shkumbin Pireva
Cannavaro del si kandidat kryesor për të zëvendësuar Mancinin te Italia

Cannavaro del si kandidat kryesor për të zëvendësuar Mancinin te Italia

Përfaqësueset
Cannavaro me lëvdata për De Ligt, por nuk e konsideron Juven favorit ndaj Villarrealit

Cannavaro me lëvdata për De Ligt, por nuk e konsideron Juven favorit ndaj Villarrealit

Liga e Kampionëve
Fabio Cannavaro në bisedime me Evertonin për postin e trajnerit

Fabio Cannavaro në bisedime me Evertonin për postin e trajnerit

Premier League
Cassano shpërthen: Nuk është skandal nëse Messi fiton ‘Topin e Artë’, skandal është se e kanë fituar Cannavaro e Sammer

Cassano shpërthen: Nuk është skandal nëse Messi fiton ‘Topin e Artë’, skandal është se e kanë fituar Cannavaro e Sammer

Ndërkombëtare
Top 15 lojtarët më të mirë – listat me yjet që ishin në garë për të fituar Topin e Artë nga vitit 2005

Top 15 lojtarët më të mirë – listat me yjet që ishin në garë për të fituar Topin e Artë nga vitit 2005

Ndërkombëtare
Cannavaro zbulon pse Barcelona preferon Xavin para Pirlos

Cannavaro zbulon pse Barcelona preferon Xavin para Pirlos

La Liga
Cannavaro largohet nga Guangzhou Evergrande

Cannavaro largohet nga Guangzhou Evergrande

Ligat tjera
Cannavaro: Donnarumma është lojtari më i mirë i Italisë

Cannavaro: Donnarumma është lojtari më i mirë i Italisë

Ndërkombëtare
Top dhjetë trajnerët më të paguar në botë pas kalimit të Pochettinos te PSG-ja

Top dhjetë trajnerët më të paguar në botë pas kalimit të Pochettinos te PSG-ja

Ndërkombëtare
Ibrahimovic zgjedh formacionin më të mirë në histori të futbollit, befason me përzgjedhjen duke lënë jashtë tij Messin e Ronaldon

Ibrahimovic zgjedh formacionin më të mirë në histori të futbollit, befason me përzgjedhjen duke lënë jashtë tij Messin e Ronaldon

Ndërkombëtare