LAJMI I FUNDIT:

Alaba me fjalë të mëdha për Bellingham: Një nga talentet më të mëdhenj të mesfushës në botë

Alaba me fjalë të mëdha për Bellingham: Një nga talentet më të mëdhenj të mesfushës në botë

David Alaba ka folur me fjalë të mëdha për Jude Bellingham, duke e llogaritur si një nga talentet më të mëdhenj të mesfushës në botë.

Bellingham që luan te Borussia Dortumund është një nga mesfushorët më të kërkuar në mesin e klubeve evropiane dhe sigurisht që ka tërhequr vëmendjen e futbollistëve të tjerë.

“Sa i përket Bellinghamit si lojtar, mund të them se ai është një nga talentet më të mëdhenj të mesfushës në botë”.

“Dhe kjo në një moshë të re! Vetëm 19 vjeç, ai drejton ekipin, nuk fshihet dhe tashmë vendos ndeshjet me stilin e tij të lojës”, ka thënë Alaba për “Die Ëelt”.

Për Bellingham së fundmi është interesuar Liverpooli të cilët mund të bëjnë ofertë në janar. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Zlatan Ibrahimovic i ka urryer katër lojtarë gjatë karrierës së tij, njëri prej tyre ishte te PSG

Zlatan Ibrahimovic i ka urryer katër lojtarë gjatë karrierës së tij, njëri prej tyre ishte te PSG

Ligue 1
Shuma e parave, ora dhe vendi i duelit: Joshua - Franklin, gjithçka gati për meçin spektakolar

Shuma e parave, ora dhe vendi i duelit: Joshua - Franklin, gjithçka gati për meçin spektakolar

Boks
Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Çmenduria e PSG-së për kontratën e Messit - një çek mbi tavolinë

Ligue 1
Boehly ka gati listën për largime në verë - së paku gjashtë lojtarë i thonë lamtumirë Stamford Bridges

Boehly ka gati listën për largime në verë - së paku gjashtë lojtarë i thonë lamtumirë Stamford Bridges

Premier League
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Anthony Joshua arrin peshë rekorde para duelit me Jermaine Franklin

Anthony Joshua arrin peshë rekorde para duelit me Jermaine Franklin

Boks
Kalo në kategori