LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i kombinuar me lojtarët e Liverpoolit dhe Realit para duelit mes tyre

Formacioni i kombinuar me lojtarët e Liverpoolit dhe Realit para duelit mes tyre
(Foto: Daily Mail)

Faza e të tetës së finales në Ligën e Kampionëve i ka vënë përballë dy prej skuadrave më të suksesshme në garën më të madhe evropiane për klube.

Të martën mbrëma në Anfield do të ndeshen finalistët nga edicioni i kaluar, Liverpooli dhe Real Madridi.

Përballja ndërmjet tyre vjen në një periudhë interesante të sezonit, kur Redsat janë duke u përpjekur të kthehen kah vendet e para në tabelë, kurse Los Blancos duan ta ngushtojnë diferencën me Barcelonën në garën për titull.

Shtatë ndeshje, pesë derbi – Reali para periudhës më të vështirë të sezonit
Lexo po ashtu Shtatë ndeshje, pesë derbi – Reali para periudhës më të vështirë të sezonit
(Foto: Daily Mail)

Para derbit ndërmjet këtyre skuadrave, Sportsmail e ka bërë përzgjedhjen e formacionit më të mirë të kombinuar:

Portier: Alisson Becker (Liverpool)

Mbrojtës i krahut të djathtë: Trent Alexander-Arnold (Liverpool)
Qendërmbrojtës: Virgil van Dijk (Liverpool)
Qendërmbrojtës: Antonio Rudiger (Real Madrid)
Mbrojtës i krahut të majtë: David Alaba (Real Madrid)

Mesfushor qendror: Luka Modric (Real Madrid)
Mesfushor qendror: Eduardo Camavinga (Real Madrid)
Mesfushor qendror: Federico Valverde (Real Madrid)

Anësor i djathtë: Mohamed Salah (Liverpool)
Anësor i majtë: Vinicius Junior (Real Madrid)

Qendërsulmues: Karim Benzema (Real Madrid)


/Telegrafi/

‘Ishte një torturë’ – Klopp u detyrua ta shikonte për herë të parë finalen e humbur nga Reali në Ligën e Kampionëve
Lexo po ashtu ‘Ishte një torturë’ – Klopp u detyrua ta shikonte për herë të parë finalen e humbur nga Reali në Ligën e Kampionëve

Në trend Sport

Më shumë
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare

"Nuk e prisja ftesën për Evropian, pasi mendoja të luaja për Kosovën", Tarashaj: Shqipëria mund të befasojë, Zvicra në gjysmëfinale nëse Shaqiri është në formë

Romak Zeqiri
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Përfaqësueset
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori