LAJMI I FUNDIT:

‘Ishte një torturë’ – Klopp u detyrua ta shikonte për herë të parë finalen e humbur nga Reali në Ligën e Kampionëve

‘Ishte një torturë’ – Klopp u detyrua ta shikonte për herë të parë finalen e humbur nga Reali në Ligën e Kampionëve
(Fotomontazh: Daily Mail)

Jurgen Klopp e ka vënë veten përballë një ‘torture’ duke shikuar për herë të parë finalen e regjistruar të edicionit të kaluar të Ligës së Kampionëve.

Reklama

Të martën mbrëma, Liverpooli është nikoqir i Real Madridit në Anfield në kuadër të 1/8 së finales në sezonin e sivjetmë, ndërsa trajneri i Redsave është i vetëdijshëm se duhet t’i zhvillojë dy ndeshje të përsosura për t’i eliminuar Los Blancos.

Reali e mposhti Liverpoolin në finalen e vitit 2018 në Kiev dhe e bëri të njëjtën gjë në majin e kaluar në Paris, kur një gol i Vinicius Jr e bëri dallimin.

Siç transmeton Daily Mail, Klopp do të kishte qenë i lumtur po të mos e shikonte asnjë sekondë të asaj që ndodhi mbrëmjen e 28 majit 2022 në Stade de France.

Real Madridi dëshiron ta marrë Kloppin, bashkë me të edhe Bellinghamin
Lexo po ashtu Real Madridi dëshiron ta marrë Kloppin, bashkë me të edhe Bellinghamin

“Gjëja që kuptova menjëherë ishte se tani e kuptoj arsyen pse nuk e shikova përsëri, por duhej ta bëja. Ishte tortura e duhur, sepse ne luajtëm një lojë të mirë dhe mund të kishim fituar – dhe kjo është fjala vendimtare sepse ne mundëm, por nuk e bëmë sepse ata shënuan, ndërsa ne jo. Kjo është arsyeja vendimtare”.

“Ne e pamë se sa me përvojë është Madridi dhe sa pak janë të shqetësuar nga fakti kur skuadra tjetër ka shanse. Ata nuk e humbin besimin në asnjë sekondë, e dinë se ‘do të vijë shansi ynë’ dhe mbrohen me këmbë. Kjo është ajo që mund të mësoni prej tyre, padyshim”, është shprehur strategu gjerman. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori