LAJMI I FUNDIT:

Shtatë ndeshje, pesë derbi – Reali para periudhës më të vështirë të sezonit

Shtatë ndeshje, pesë derbi – Reali para periudhës më të vështirë të sezonit
(Foto: Getty)

Real Madridi është përpara një orari jashtëzakonisht të vështirë në periudhën prej afro një muaji në vijim.

Ndeshjet e vështira të Los Blancos do të fillojnë me sfidën e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve kundër Liverpoolit që e zhvillon të martën mbrëma (21 shkurt) në Anfield.


Pas udhëtimit në Angli, Mbretërit do të jenë nikoqirë të Atletico Madridit (25 shkurt) në La Liga për ta zhvilluar derbin madrilen që është shumë i rëndësishëm për rrjedhën e sezonit në kampionat.

‘Ishte një torturë’ – Klopp u detyrua ta shikonte për herë të parë finalen e humbur nga Reali në Ligën e Kampionëve
Lexo po ashtu ‘Ishte një torturë’ – Klopp u detyrua ta shikonte për herë të parë finalen e humbur nga Reali në Ligën e Kampionëve

Pason sfida e parë gjysmëfinale e Kupës së Mbretit kundër Barcelonës që zhvillohet më 2 mars në Santiago Bernabeu.

(Foto: Flashscore)

Pas këtyre tri ndeshjeve të mëdha do të ketë dy detyra paksa më ‘të lehta’ në La Liga, si mysafir i Real Betisit (5 mars) dhe si nikoqir i Espanyolit (11 mars).

Modric bën deklaratë befasuese rreth Liverpoolit, para ndeshjes në Ligën e Kampionëve
Lexo po ashtu Modric bën deklaratë befasuese rreth Liverpoolit, para ndeshjes në Ligën e Kampionëve

Më 15 mars rikthehet në përballjen e Ligës së Kampionëve ndaj Liverpoolit (ndeshja kthyese), kësaj radhe në Santiago Bernabeu, kur edhe do të vendoset kualifikimi në çerekfinale apo eliminimi nga gara më e madhe evropiane për klube.

Kjo periudhë e vështirë njëmujore përmbyllet me ‘el Clasicon’ në La Liga më 19 mars, kur Reali udhëton në Camp Nou për ndeshjen që do ta definojë nëse do t’i bëjë konkurrencë Barcelonës për titullin e La Ligas.

Aktualisht, Madridi është në pozitën e dytë në tabelë me 51 pikë, tetë më pak se Blaugranët që janë në krye të tabelës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

E mposhti, por meçi me Furyn e ka lënë me pasoja të rënda Usykun

Boks
U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

U cilësua si “meçi i shekullit”: Nga sa para fituan Fury dhe Usyk nga kjo përballje?

Boks
E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

E mposhti Furyn me spektakël, por Usykut do t’i hiqet titulli kampion i peshave të rënda në boks

Boks
Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Kloppi gati sa nuk shpërtheu në lot me gjestin fantastik të lojtarëve të Liverpoolit

Premier League
Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Boks
Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Boks
Kalo në kategori