LAJMI I FUNDIT:

Lista me lojtarët më të paguar te Real Madridi – Jude Bellingham direkt në top 3

Lista me lojtarët më të paguar te Real Madridi – Jude Bellingham direkt në top 3

Disa lojtarë janë larguar nga Real Madrid ndërsa disa të tjerë i janë bashkuar skuadrës.

Por, me ndryshimet në skuadër, kanë ndryshuar edhe lista e lojtarëve që paguhen më së shumti te Los Blancos.


Natyrisht se kjo listë ndryshon shkaku i transferimit të Jude Bellingham, që iu bashkua Real Madridit nga Dortmundi në vlerën e 103 milionë eurove.

Mbappe me kërkesë të çmendur për t'iu bashkuar Real Madridit këtë verë
Lexo po ashtu Mbappe me kërkesë të çmendur për t'iu bashkuar Real Madridit këtë verë

Këtu mund të shikoni listën me top 10 lojtarët më të paguar te klubi spanjoll sipas Cadena Cope:

1. Toni Kroos – 11.7 milionë euro,

2. David Alaba – 10.8 milionë,

3. Jude Bellingham – 10.5 milionë,

3. Luka Modric – 10.5 milionë,

Ancelotti i acaruar me Perezin dhe tashmë dihet arsyeja
Lexo po ashtu Ancelotti i acaruar me Perezin dhe tashmë dihet arsyeja

5. Vinicius Junior – 10 milionë,

6. Thibaut Courtois – 7.2 milionë,

7. Antonio Rudiger – 7 milionë,

8. Aurelien Tchouameni – 6 milionë,

Shkëmbim mes Real Madridit dhe Bayern Munichut për Davies?
Lexo po ashtu Shkëmbim mes Real Madridit dhe Bayern Munichut për Davies?

9. Ferland Mendy – 5 milionë,

9. Dani Carvajal – 5 milionë euro.

Lista nuk pritet të ndryshojë shumë; megjithatë, Vinicius Jr mund të marrë vendin e parë pas nënshkrimit të një marrëveshjeje të re, ndërsa Ferland Mendy mund të largohet nga skuadra. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

Liga e Kampionëve
Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Lojtarët e Barcelonës e kanë ndjekur Mbappen në tunel pas humbjes nga PSG

Liga e Kampionëve
Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk

Tifozët e Arsenalit gjetën justifikimin për humbjen: Bayern mashtroi Topçinjtë me një truk "të pistë"

Liga e Kampionëve
Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Bellingham: Hera e parë që vëllai im më pa të luaja për Real Madridin, jam vërtetë krenar

Liga e Kampionëve
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori