LAJMI I FUNDIT:

Salihamidzic: Nuk kam respekt për qëndrimin e Lewandowskit, kam gabuar me Alaban

Salihamidzic: Nuk kam respekt për qëndrimin e Lewandowskit, kam gabuar me Alaban

Drejtori sportiv i Bayern Munich, Hasan Salihamidzic, kritikoi ashpër këmbënguljen e Robert Lewandowskit për t’u larguar nga klubi pavarësisht se kishte kontratë të vlefshme.

Reklama

Polaku e të qartë se dëshironte të nënshkruante për FC Barcelona që në ditën e parë që iu shfaq mundësia dhe ai luftoi për të arritur ëndrrën e tij.

“Mirëkuptimi ndaj qëndrimit të Lewandowskit është i barabartë me zero pikë zero. Nuk e kuptoj qëndrimin e tij”.

“Si lojtar vet i kam përmbushur të gjitha kontratat, sigurisht. Si lojtar, do ta kisha nga brenda edhe për vetë time dhe do ta kisha përmbushur kontratën time”, ka thwnw Salihamidzic.

Tutje drejtori sportiv i Bayernit pranoi gabimet në negociatat për rinovimin e kontratës së David Alabas.

“Ne i kemi ofruar shumë para, nga këndvështrimi ynë. Ishte një takim me përfaqësuesit e Davidit dhe i dhamë një ultimatum, i thamë se Davidi do të duhej të merrte një vendim”.

“Nga këndvështrimi i sotëm do të thosha se ndoshta nuk ishte e nevojshme, që t’i jepej një ultimatum një lojtari të cilësive të David”, përfundoi ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Milot Rashica asiston në fitoren që ia mundësoi Galatasarayt të shpallet kampion i Turqisë

Milot Rashica asiston në fitoren që ia mundësoi Galatasarayt të shpallet kampion i Turqisë

Ligat tjera
French Open e paralajmëron Djokovicin për veprimin politik ndaj Kosovës

French Open e paralajmëron Djokovicin për veprimin politik ndaj Kosovës

Tenis
Kalo në kategori