LAJMI I FUNDIT:

Nga Salah te Haaland, Verratti dhe Alaba – Formacioni i mbushur me yjet që nuk do të luajnë në Kupën e Botës

Nga Salah te Haaland, Verratti dhe Alaba – Formacioni i mbushur me yjet që nuk do të luajnë në Kupën e Botës

Kupa e Botës “Katar 2022” do të zhvillohet mes nëntorit dhe dhjetorit, teksa tashmë janë plotësuar edhe 32 ekipet kombëtare që do të marrin pjesë.

Ditëve të kaluara u kompletuan të gjitha grupet për Kupën e Botës “Katar 2022”, por aty do të mungojnë edhe plot kombëtare të njohura.


Më e madhja padyshim se është Italia, e cila është fituese e “Euro 2022”, teksa do të mungojnë edhe kombëtare si ajo e Austrisë, Norvegjisë, Suedisë, Algjerisë, Egjiptit apo edhe ajo e Kolumbisë.

Këto kombëtare janë të mbushura me yje të futbollit botëror ditëve të sotme dhe shumë nga këto yje nuk do të mund t’i shohim në Katar.

Kompletohet të gjitha grupet për Katar 2022 - Australia, Kosta Rika dhe Uellsi morën biletat e fundit
Lexo po ashtu Kompletohet të gjitha grupet për Katar 2022 - Australia, Kosta Rika dhe Uellsi morën biletat e fundit

Mediumi britanik The Mirror ka publikuar një formacion të ‘frikshëm’ me yjet që nuk do të luajnë në Kupën e Botës të këtij viti.

Në portë do të mungojë Jan Oblak, ndërsa në mbrojtje emra si Juan Cuadrado, David Alaba, Leonardo Bonucci dhe Andreë Robertson.

Në mesfushë nuk do të luajnë në Katar yje si Marco Verratti, Franck Kessie dhe Martin Odegaard, ndërsa në sulm emra si Mohamed Salah, Erling Haaland dhe Riyad Mahrez.

Në bankën rezervë, Mirror ka zgjedhur emra si Gianluigi Donnarumma, Oleksandr Zinchenko, Giorgio Chiellini, Marcel Sabitzer, Jorginho, Zlatan Ibrahimovic dhe Luis Diaz.

Megjithatë, këta nuk janë të vetmit pas nuk janë përfshirë as emra tjerë si Nicolo Barella, Ismael Bennacer, Andriy Yarmolenko dhe shumë të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Si fitorja madhe e Newcastle kundër Tottenham i sjell Chelsea një bonus të madh financiar

Premier League
Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

Joao Felix ka shënuar një gol shumë të bukur më gërshërë ndaj Cadiz

La Liga
Kalo në kategori