Pasi kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e play-offit, janë bërë të ditur emrat e 32 kombëtareve që do të luftojnë për Kampionin Botëror Katar 2022.

Reklama

Pas përfundimit të kualifikimeve, emrat e tre pjesëmarrësve nëpër barazhe tashmë dihen pasi Uellsi, Australia dhe Kosta Rika morën tri biletat e fundit.

Ata iu bashkuan Brazilit, Belgjikës, Francës, Argjentinës, Anglisë, Spanjës, Portugalisë, Holandës, Gjermanisë, Danimarkës, Zvicrës, Uruguait, Kroacisë, SHBA-së, Meksikës, Senegalit, Iranit, Japonisë, Marokut, Serbisë, Polonisë, Koresë së Jugut. , Tunizia. , Kanadaja, Kameruni, Ekuador, Arabia Saudite, Gana, Peruja dhe Katari pritës.

Grupet diheshin në fillim të prillit dhe tashmë dihet pamja përfundimtare e të gjithëve.


Reklama

Grupi A: Katar, Holandë, Senegal, Ekuador

Grupi B: Angli, SHBA, Iran, Uells

Grupi C: Argjentinë, Meksikë, Poloni, Arabi Saudite

Reklama

Grupi D: Francë, Danimarkë, Tunizi, Australi

Grupi E: Spanjë, Gjermani, Japoni, Kosta Rika

Grupi F: Belgjikë, Kroaci, Marok, Kanada

Grupi G: Brazil, Zvicër, Serbi, Kamerun

Grupi H: Portugali, Uruguai, Koreja e Jugut, Gana


Botërori do të luhet nga 21 nëntori deri më 18 dhjetor të këtij viti në Katar, ndërsa titullin do ta mbrojë Franca./Telegrafi/